Konzervativní strana: Vyrovnání s církvemi nebo pád vlády

Konzervativní strana rozhodně odsuzuje nechutnosti, nehoráznosti a úče­lové lži, jimiž nás levice v posledních týdnech, dnech a hodinách častovala v souvislosti se schvalováním zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a nábo­ženskými společnostmi.

Představitelé zejména ČSSD ve své demagogické kampani a projevech v Parlamentu i v médiích dosáhli „úrovně“ poslance KSČM Grebeníčka, jehož vystoupení v Poslanecké sněmovně se vyrovnalo vystupování jeho bolševic­kých předchůdců v nejhorších letech komunistické totality. Je zřejmé, že velká většina senátorů a poslanců ČSSD a KSČM je zcela v zajetí ducha bolševismu, a je tedy ztrátou času přesvědčovat je o správnosti vládního návrhu.

Neméně skandální a odsouzeníhodné je to, co v této věci předvádějí veřejno­právní média, když nesprávně a možná záměrně redukují a manipulují historický a právní kontext předloženého zákona.

Poté, co Senát odmítl vládní návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi Konzervativní strana naléhavě vyzývá:

1.   vládu České republiky, aby při opakovaném hlasování v Poslanecké sně­movně Parlamentu ČR spojila toto hlasování s hlasováním o důvěře;

2.   představitele koaličních stran, aby

 • jasně vysvětlili svým poslancům všechny důsledky, které by neschválení zá­kona znamenalo v ekonomické, právní, zahraničněpolitické a morální rovině, a zajistili tak potřebnou většinu 101 hlasů;
 • znovu jasně vysvětlili veřejnosti konsekvence tohoto zákona;

3.   rady veřejnoprávních médií, aby volaly představitele veřejnoprávní služby k odpovědnosti za manipulování veřejnosti proti církevním restitucím.

 

Za Konzervativní stranu

Martin Rejman

předseda

Advertisement

7 Responses to Konzervativní strana: Vyrovnání s církvemi nebo pád vlády

 1. ld píše:

  ad 2.

  Když jsme u té morální roviny, jak se s ní popasuje vedoucí + klaka jedné z koaličních stran, která neprošla volbami a vznikla obyčejným jidášstvím? Ta strana, která dříve torpédovala přeběhlictví, antidinosaurismus, korupci, nyní čistotu vece, ač poblitá má záda? Od takových chceš šekely vzít a studem nepýřit se?
  Tomu říkám chatrná paměť a podivná nátura. Inu, za peníze cokoli…

  • cinicius píše:

   Stát kradl a stát má vracet. A pokud jde o morální profil poslanců – těžko bychom našli od vzniku Československa byť jen jediný okamžik, kdy jich ho mělo přijatelný alespoň 30 %.

   • ld píše:

    Ano, jenže drtivá většina politických stran prošla sítem a vůlí voličstva. A když se podívám na ten morální kredit nahrávačů na smeč v uskupeních kolem Kalousků a Píkových, nevidím jej vůbec. Je to obyčejná politická prostituce.
    Vážení lidovci, proč máte ten pocit, že když vás Kalous už jednou zradil, že to neudělá zase? Tento veletunel bude jeho majstrštyk, po němž zbudou jen drobky pro zbytek stolovníků. Bude však už pozdě; tato republika je ožebračována zcela systematicky, ať už hospodářsky, tak i morálně. Nebo je zde někdo, kdož vidí jakýkoli pozitivní přínos páně Kalouska, Píkové, aspol.?

    • cinicius píše:

     Pokud se zde dá mluvit o připravovaném tunelu, tak pouze o tunel z církve ven. Což stát nijak ožebračit nemůže… Stát pouze vrátí církvi majetek, který mu nepatří a o který se stará mimořádně špatně. A pak už je vše v rukou církvem a jejího vedení. A Boha.

     • ld píše:

      Ne, vraťme se na začátek. Autor článku apeloval na rovinu morální. Ta bude navždy zpochybňovaná tím, které strany pro CR zvedly ruku. Tedy i ta nevolená. Týká se to i dalších rozhodnutí, nejen ústředního tématu. A jestliže nikomu ta „skvrnka“ nevadí, nechť. Já ji tam vidím. Pro řadu lidí je to stigma, které neokecá ani mamon.

     • cinicius píše:

      Já tam žádnou relevantní skvrnu nevidím…

     • Takypijus píše:

      Je to tak. Pokud církevní představitelé uzavřeli s Kalouskem jakoukoli tunelovou dohodu, je to na jejich zodpovědnosti a určitě se to církvi ve zlém vrátí. Státu do toho ovšem zas tak moc není, Stát má vrátit, co ukradl. Není v jeho kompetenci posuzovat hypotetické varianty toho, jak církve s majetkem naloží a jestli to pro ně bude v důsledku dobré nebo ne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: