Jiří Karas: Nemohu se přidat k podpoře Pussy Riot

Jiří Karas zveřejnil na své facebookové stránce následující stanovisko k případu Pussy Riot:

Nemohu se přidat k široké podpoře odsouzených rebelek z Pussy Riot. Podle mne je způsobena hlavně zkratkovitým zpravodajstvím, nedostatkem informací. Neuvádí se ani celý text, který „zpívaly“ v hlavním chrámu Rusi a který je jasně znesvěcující. Tím ovšem porušily základní lidská práva svých spoluobčanů. Zneuctily i památku obětí stalinistického režimu, který onen chrám srovnal se zemí. Už programově „jim nic není svaté“. Svědčí o tom i veřejný skupinový sex v biologickém muzeu v Moskvě v únoru 2008. Kromě toho tyto anarchistky porušují základní zákony, které platí v každé civilizované společnosti. Opravdu by jinde vyvázly bez trestu?

4 Responses to Jiří Karas: Nemohu se přidat k podpoře Pussy Riot

 1. Filip píše:

  Výstižné. Jiří Karas má tímto můj hlas jistý!

 2. Lukáš Biskupický píše:

  Panu Karasovi: Např. u nás by vyvázly bez trestu (nejspíš jen s podmínkou) pokud by to bylo v katolickém kostele, pokud by to bylo v synagoze, tak by nějaký trest natvrdo dostaly…
  Co je to civilizovaná společnost? Ta západní, která zabíjí nenarozené, staré lidi odkládá do domovů důchodců a nechává si vykrádat kostely?

 3. antal89 píše:

  Chytnul jsem informaci, ze které jsem implicitně vyrozuměl, že pan Karas by měl být jako český vyslanec být teď na poradě velvyslanců v Praze. Zajímavé je, že nikdo z médií o něj neprojevil zájem. Nevíš Ignáci, jak to v tuto chvíli vypadá s podpisy?

 4. nino píše:

  na nieco je kauza dobra, mozno aj na to, ze volici vdaka nej jasne vedia, koho volit. Kto sa len tak nepodvoluje moci medii a oligarchie, ale snazi sa zastupovat katolikov a hajit Pravdy, vhod, i nevhod.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: