MKD volili vedení

Petr Jurčík

Mladí křesťanští demokraté si na sjezdu, který se 8.-9. září konal v Táboře, volili nové vedení. Předsednický post již první den s přehledem obhájil Petr Jurčík, který byl zvolen v prvním kole volby drtivou většinou 34 hlasů ze 48. Jeho jediným protikandidátem byl Jan Málek, který získal dvanáct hlasů.

Na druhý den následovaly volby místopředsedů, v nichž byli při 45 hlasujících delegátech zvoleni Pavel Horáček (41 hlasů), Jan Gregor (40 hlasů), Jan Málek (36 hlasů) a Tereza Otavová  (31 hlasů). Před branami zůstali Antonín Homola (19 hlasů) a Marie Kubínová (3 hlasy).

Na závěr sjezu přijali MKD ještě řadu usnesení, v nichž mimo jiné zkritizovali eurohujerismus  a podporu, které se dostalo Pussy Riot ze strany českých politiků a především ministra Schwarzenberga, a poděkovali KDU-ČSL za její aktivity ve prospěch pronásledovaných křesťanů a vyzvali ji, aby své úsilí v tomto směru ještě znásobila.

Ignác Pospíšil

Advertisement

4 Responses to MKD volili vedení

  1. […] MKD si volilo nové vedení, předsedou zůstal Petr Jurčík. Podrobnosti ZDE. […]

  2. nino píše:

    Pekne uznesenie od mladych, urcite aj dokaz urcitej sily tradicne katolickych medii na nete, pretoze myslim, ze hlavne, mienkotvorne, tzv. nezavisle media nam presadzovali velmi skresleny a manipulativny pohlad, tak skutocne opozicny, kozervativny nazor vysiel zo skutocne konzervativnych, katolickych zdrojov, ktore dokazali katolicky pohlad dostat medzi cast populacie, ktora ich cita- pekny dokaz sily a vznikajucej urcitej nezavislosti tradicne orientovanych katolickych medii na tzv. hlavnych ,,nezavislych“ mienkotvornych mediach. Drzim palce, aby sa tento trend potvrdil i pri kandidature pana Karasa, a aby dokazal napriek proti nemu zameranej, istej cenzure oligarchiou vlastnenych medii vyzbierat dostatok podpisov, a konzervativni katolici mohli mat svojho kandidata na prezidenta.
    A to bude vlatne katolicke vitazstvo, ked si vybudujeme vlastne, skutocne nezavisle inforacne kanale schopne mobilizovat a krestansky formovat, a nebudeme potrebovat ,,nezavisle“ mienkotvorne media a ich ,,sluzby“, ktore z nas robia ich sluhov.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: