Volební spot Jiřího Karase

26 Responses to Volební spot Jiřího Karase

 1. antal89 píše:

  Ten, kdo to natáčel, tak si špatně vyřešil světlo. JIřímu Karasovi tam není skoro vůbec vidět do tváře.

 2. :) píše:

  Opravdu pitomý spot po všech stránkách.

 3. Takypijus píše:

  Ví někdo, kolik má Jiří Karas nasíráno podpisů? Mám vážnou obavu, že požadovaných 50.000 podporovatelů nesežene.

  • cinicius píše:

   Na svých stránkách uvádí 9165 podpisů…

  • :) píše:

   On by je asi i sehnal, jenom by je shánět musel. Musíte s podpisovým archem přijít lidem až pod nos, aby podepsali.

   • Takypijus píše:

    Jak „i sehnal“???

    Pokud je Karas jediný volitelný kandidát a myslíte si, že právě odklonem od většího zdůrazňování hodnot, které on prosazoval, ztratila KDU-ČSL křesťanské voliče (a tím klesla pod pětiprocentní hranici), tak byste podle mého názoru měli udělat všechno proto, aby těch 50.000 kousků získal a mohl kandidovat. Jak jinak než Karasovým výsledkem ve volbách chcete lidovcům ukázat, že jsou se svými opatrnickými vyjádřeními vedle jak ta jedle?

    Nebo se chcete omezit jenom na kritizování lidoveckých kandidátů, kteří odpovídají vyhýbavě na otázky ohledně potratů a homosexualismu? Není to trochu málo? Není právě teď ten správný čas na to přistoupit od slov k činům a aby slova nebyla jenom prázdným kafráním pro Karase ty podpisy sehnat?

    • Michal__T píše:

     Člověče, co se divíte? Lefébristé jsou vesměs mistři (psaného) slova, ale když mají přikročit k činům, většinou to hóóódně pokulhává, neb se jim nechce. Je mnohonásobně snazží mudrovat nad klávesnicí než se sebrat, vytvořit strategii sběru podpisů a realizovat ji. 🙂

     Takže tady rozhodně nečekejte, že se vám podaří někoho zlomit, aby začal pro Karase podpisy sbírat. Já jsem přesvědčen, že oni ani tak moc nechtějí ty podpisy sebrat, protože by při volbách vyšlo najevo, že jeho podpora je velice mizivá. A co by z toho měli?

     Takhle můžou donekonečna opakovat, že se KDU zpronevěřila křesťanským hodnotám a proto přišla o voliče. S Karasovým neúspěchem by se mohl ukázat (a podle mě by se i ukázalo), že jejich názor je úplně scestná teorie.

     • cinicius píše:

      No, já jsem pěkných pár desítek podpisů sebral… A nejsem jediný…

     • Hamish píše:

      Chybný předpoklad.
      Ne všichni „lefebvriste“ jsou příznivci pana Karase, natož demokracie.

     • Lukáš Biskupický píše:

      Hamish Michalu-T trefně. Ani já, jako katolík, nejsem příznivcem Jiřího Karase. Přesto jsem podepsal, neb o jiné, lepší volbě nevím…

     • :) píše:

      Jenom pro vaši informaci, když tak znáte názory ostatních na odklon KDU-ČSL od křesťanské politiky. KDU-ČSL nezastávala křesťanskou politiku nikdy, to že je to dnes ještě horší, než dříve, na tom nic nezmění. Po volebním spotu Jiřího Karase jsem pochopil to, co mi říkal jeden tradiční katolík, který ho zná – že je to hlupák a že takoví lidé v politice vůbec nic nezmůžou a neudělají. Svůj podpis mu klidně dám, když o to někde bude stát, ale zadarmo stát někde u metra a sbírat podpisy, to pro něj tedy nebudu. Když není schopen si zařídit, aby bylo snadné podepsat jeho petici byť v hlavním městě ČR, tak opravdu nevím, co chce dělat jako prezident.

     • cinicius píše:

      Podepsat jeho petici je snadné – stačí vytisknout formulář, podepsat ho a poslat. Myslím, že nikdo nemůže s čistým svědomím tvrdit, že je pro něj její podepsání obtížně zrealizovatelné.

     • :) píše:

      Vždyť to říkám a jsme zase zpátky: „On by je asi i sehnal, jenom by je shánět musel. Musíte s podpisovým archem přijít lidem až pod nos, aby podepsali.“ Kdyby to tímhle způsobem: „Vytisknout, poslat.“ sháněli všichni, tak bude mít problém dost podpisů sehnat i Fisher nebo Zeman.

     • cinicius píše:

      Jenže Fišer i Zeman mají více financí. A třeba Roithová má rozsáhlý stranický aparát – a ještě podpisy nemá a podle některých zdrojů ani není jisté, zda je mít bude… Karas je limitován financemi i tím, že je zatím po většinu času v zahraničí… Teoreticky by mu mělo pomáhat HPŽ ČR, ale obávám se, že jeho přínos je menší, než by bylo možné oprávněně očekávat…

     • Roman B. píše:

      Roithová potřebné podpisy teď v prvním kole sběru nezíská ani náhodou. Např. ve Zlínském kraji mají za úkol získat 10.000 podpisů a nemají ani půlku. Takže záleží na tom jak to rozjedou, když zjistí, jak málo jich mají pohromadě.

      Ono není ani divu. Lidovci sice podpisy sbírají, ale musíte složitě hledat někoho, kdo má sběr na starosti. Dokonce ani na lidoveckých akcích není nikdo, kdo by podpisy nějak aktivně sháněl.

      V každém případě, přes všechny chyby, si myslím, že Roithová je ve výběru, který bude k dispozici, nejlepším kandidátem.

 4. Takypijus píše:

  Tak Jiří Karas to vzdal, protože sehnal pouhých 18.000 podpisů. Myslím, že to je celkem jasný signál pro Ignáce Pospíšila i mnohé další, kteří si myslí, že kdyby KDU-ČSL otočila kormidlo a akcentovala zásadním způsobem hlavně prolife témata, získala by tím spoustu nových voličů.
  Jak vidno, nezískala. Bohužel.

  • cinicius píše:

   Takypius: „to je celkem jasný signál pro Ignáce Pospíšila i mnohé další, kteří si myslí, že kdyby KDU-ČSL otočila kormidlo a akcentovala zásadním způsobem hlavně prolife témata, získala by tím spoustu nových voličů“

   Ignác Pospíšil: Nikdy jsem si nic takového nemyslel, ani jsem nic takového netvrdil… Vždy jsem tvrdil, že KDU-ČSL svou laxností ztráci konzervativní a pro-life voliče, kterých je aktuálně tak 1-2 %. Nutnost jasného a nekompromisního stanoviska k potratům vychází z toho, že je to povinnost všech křesťanů (včetně křesťanských púolitiků). Nikdo neříká, že dodržování základních povinností je výnosné.

   Nicméně k panu Karasovi: zpětně si myslím, že šanci by mít mohl, problém byl ale ten, že:
   a) mnozí lidovci a příznivci lidové strany ho nepodpořili, přestože jim byl bližší než Roithová, prostě z klasické lidovecké stranické solidarity
   b) stejně tak se k věci postavili četní protipotratově ladění politici a příznivci TOP 09
   c) nejsem si jist, jestli ty kruhy, které dotlačily pana Karase k pokusu o kandidaturu, nepodcenily sběr podpisů. Upřímně musím říci, že jsem doufal, že to HPŽ ČR a jejich spřízněné kruhy roztočí víc.
   d) stranou ponechám neferóvý přístup hlavních médií, která pana Karase (jistě čistě náhodou) opomíjela zařazovat do průzkumů…

   • Takypijus píše:

    Dík za objasnění vašeho postoje. Snad jen k neférovému postoji médií – Roithová je na tom úplně stejně. Vyjeďte si články o prezidentských volbách třeba na iDNES. Roithová je pečlivě vyzmizíkovaná prakticky ze všech článků. Jakoby neexistovala.
    Všude jenom Fischer, Fischer, Fischer, Fischer, semtam Zeman a zase Fischer a nakonec opět za komunistů komunista, nyní Žid, oprtunista Fischer. Kdo ho tak tlačí, to by mě fakt zajímalo.

  • MichalD píše:

   A jaký signál to jako má být? Snad nechcete říct, že by křesťanský politik měl „akcentovat“ pro-life témata podle toho, zda tím získá nebo ztratí voliče? Myslím, že v diskusích, které zde na toto téma probíhaly, se řešila čistě otázka morální přípustnosti postojů, které předvádí vedení KDU, nikoliv kolik hlasů to přinese.

   Ale každopádně počet podpisů něco o současné bídě vypovídá. Jen tak mimochodem: včera se nás na brněnském pochodu Odvahu k životu sešlo 20 …

   • Takypijus píše:

    To rozhodně neříkám. Je to jenom narážka na Ignácův bonmot že nevěřící KDU nevolí proto, že si myslí, že jsou to křesťané a věřící je nevolí proto, že ví, že to není pravda, přičemž to „není pravda“ spočívalo zejména v tom, že málo akcentují prolife témata.

    Pokud jde o počet podpisů, osobně mě to mrzí. Roithovou jsem podepsal a podepsal bych i Karase, ale opravdu nebyla příležitost – jeho tým byl až příliš pasivní. A já málo aktivní.

    • MichalD píše:

     „málo akcentují prolife témata“ je eufemismus, který je často kritikům KDU podsouván – jako by celý spor spočíval v tom, že si někdo myslí, že by jako měli dělat trochu více a oni že jako dělat více nemohou, protože se musí starat i o jiné Bohu libé záležitosti.

     Jádrem sporu je ale přece něco úplně jiného, a to, že pro křesťana zcela nepřípustným způsobem svůj postoj k základním morálním problémům relativizují (viz všechna ta vyjádření typu: své dceři bych potrat nedovolil/a, ale ostatní ať si dělají co chtějí) nebo veřejně vyhlašují pro katolíka zcela nepřijatelná stanoviska (např. že jejich cílem není vraždění nenarozených dětí zakázat).

  • nino píše:

   Takypijus, praveze myslim, ze to vypoveda vela pozitivneho, po dlhej dobe sa dokazalo zaktivizovat katolicke spektrum, a zabojovat. A pokusit postavit vlastneho kandidata, katolickeho kandidata.
   Mozno kandidatka KDU-CSL sa zucastni volieb, a prehra, cize z hladiska uspechu rovnaky vysledok. A stalo za ten vysledok zapredat nase hodnoty?
   Pan Karas zastupoval zaujmy katolikov, kandidatka KDU-CSL ich podla mna nezastupuje, ale zastupuje nekatolikov, tak co vlastne porovnavate?
   A pokus o katolickeho kandidata je super, je to zaciatok, vsetko zacina vymedzenim, a vsetko zacina- verim, ze postupne bude sila politickeho katolicizmu narastat- katolikom ale nejde o vernost raz za cas, pri volbach, nam ide o hlbsiu vernost, a preto sa nepotrebujeme zapredavat a sirit lacne hesla a sluby, aby sme uspeli.

   • Takypijus píše:

    Nechápu. Jak se katolické spektrum zaktivizovalo a zabojovalo? Postavit kandidáta nestačí. Je potřeba udělat mnohem víc – snažit se sehnat podpisy. A já myslím, že těch 50.000 nebyla pro pana Karase nepřekonatelná meta.
    Jenomže, jak píše o kousek výš Ignác, ti, kteří Karase přesvědčili, se na sbírání podpisů v podstatě vykašlali.

    • MichalD píše:

     No aktivizovalo se, jak se aktivizovalo, každý teď můžeme zpytovat svědomí, co jsme měli udělat a neudělali. Snad se z toho poučíme pro příště. Ale i tak, zaplať Pán Bůh i za to málo a díky panu Karasovi, že to vůbec zkusil.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: