Proč vláda prohrála volby

V ČR proběhlo druhé kolo senátních voleb. Zvítězila v něm levice, která má nyní v Senátu ústavní většinu 49 křesel (46 ČSSD, 2 KSČM, 1 Zemanovci). V tomto okamžiku je samozřejmě bezvýznamná, pokud ji ale obě strany udrží i v dalších volbách a získají ústavní většinu i v Poslanecké sněmovně, tak to bude už něco úplně jiného.

Důvod strašného výprasku, který dostala vládní koalice, přitom rozhodně neleží v reformách. Jen pár příkladů, nejprve ten, co se vyvrbil v době konání voleb: Ukázalo se, že ministr Drábek lidem lhal: tzv. sKarty budou muset používat i důchodci a pokud to stát zruší, patrně bude muset vyplatit ČS odškodné. Jaký smysl má reforma, jejíž hlavními praktickými důsledky jsou nesmyslná buzerace důchodců a zcela zbytečné výdaje?

Vzpomeňme na registr vozidel (jak šikovní musí být právníci, aby sepsali smlouvu tak, že za nefunkční produkt nehrozí dodavateli ani ten nejmenší finanční postih?) a ministra Dobeše, který slíbil, že pokud fungovat nezačne, odstoupí – stále je ministrem, ač termín dávno uběhl a registr dosud pořádně nefunguje.

Vzpomeňme na Kalouskovy obchody na ministerstvu obrany (i ty, co za něj podepisovala Parkanová).

Vzpomeňme na to, že místopředsedou ODS a volebním manažerem strany pro tyto volby byl Pavel Drobil.

Pokud se vládní koalice ptá, proč volby senátní a krajské volby prohlála, pak je odpověď jednoduchá: protože v první řadě není vládou reforem, ale vládou lhářů a zlodějů.

Ignác Pospíšil

Advertisement

8 Responses to Proč vláda prohrála volby

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na autorově blogu, kde je možno článek podpořit kliknutím… http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/296742/Proc-vlada-prohrala-volby.html

 2. re: kupředu, levá? píše:

  „ČSSD už dříve avizovala, že chce dosáhnout ústavní většiny i ve Sněmovně a poté měnit ústavní zákony nebo listinu základních práv a svobod.“ (novinky.cz)

  To nevypadá přívětivě. Doufám, že se pravice sebere.

  Pax

  Jan

  • Pan Contras píše:

   Jsou někde ty avizované změny ústavy a listiny v konkrétní podobě?

   • Pan Contras píše:

    Takže jsem z tisku zjistil, že Sobotka nikoliv Farmisal deklaroval, že ústavní změny mají spočívat v zavedení referenda (to mně příliš netankuje) a zastavení omezování přístupu ke vzdělání a zdravotní péči, což je v civilizované společnosti dost důležité. V tom má mou podporu.

   • re: změny píše:

    Něco v dnešních Lidovkách, konkrétní přesná podoba zřejmě není ještě známa.

    Jan

 3. […] V ČR proběhlo druhé kolo senátních voleb. Zvítězila v něm levice, která má nyní v Senátu ústavní většinu 49 křesel. Více ZDE. […]

 4. Josef Musil píše:

  pane Pospíšile, konečně jsem někde četl skutečnou pravdu proč dopadly volby jak dopadly. Jen bych dodal, že občanovi je jedno, zda levice či pravice, občanovi – většině jde o férovost – a průhlednost toho co se děje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: