Odvaha k životu v Olomouci

V Olomouci se uskuteční 6. listopadu pochod Odvaha k životu: je to první dějství místní verze pochodu Odvahu k životu, který se již delší dobu pravidelně koná v Praze a Brně.

Nám jako jeho organizátorům jde v podstatě o totéž, jako všem ostatním: apel na společnost, aby se hájilo právo na život člověka již od početí. Tedy nic víc ani nic míň (nic nového pod sluncem). Když jsem přišel před měsícem s nápadem uspořádat pochod ve městě na schůzi olomoucké pobočky Hnutí pro život, byl můj návrh okamžitě přijat a já jsem se s velkým zadostiučiněním dal do příprav, které se s pomocí Boží a patera Pavla Mayera OP a dalších lidí již téměř podařilo dokončit a v tuto chvíli se již jen dolaďují drobnosti.

Základním důvodem, proč se akce koná v tento den,  je právě probíhající dušičkový oktáv, kdy mnoho lidí vzpomíná především na všechny své drahé zemřelé. Ale jsou zde osoby, na které nikdo nevzpomene a které potřebují Božího milosrdenství nejvíce – a to jsou právě duše nenarozených dětí, kterým je bráněno se narodit někdy z existenčních, někdy marnivý, ale mnohdy egoistických důvodů těch, kteří by jim měli být oporou na tomto světě. A právě toto musí přestat!

Účastníci pochodu, kteří budou především z řad vysokoškolského studentstva, jasně chtějí vyjádřit, že je tu alternativa lepší cesty pro všechny maličké, které vede k životu. Je to tedy nejen pevná volba, že chci darovat život, kterému zároveň jsem povinen dát i svou lásku a mateřskou věrnost, ale zvláště i odvaha to přijmout s otevřeným srdcem, tak jako svatá Panna Maria přijala plod svého života, maličkého Ježíška, za svého jediného syna.

Proto srdečně vyzývám i vás všechny, kterým není život maličkých lhostejný, a to jak těch, které jsou potraceny, tak i těch, které teprve mají být zabity: přijeďte 6. listopadu v 16:00 do Olomouce. Vyjdeme z Biskupského náměstí od vchodu do Arcibiskupského paláce, půjdeme po půdě bývalého hřbitova Panny Marie na Předhradí přes náměstí Republiky, Denisovu třídu a zakončíme jej na Horním náměstí u sloupu Nejsvětější Trojice, kde bude možnost položit zapálenou svíčku za nenarozené a též i tichou modlitbu.

Svatá Trojice jeden Bože, smiluj se nad námi!
Svatá Maria, bez poskvrny hříchu prvotného počatá, oroduj za nás!
Svatý Josefe, oroduj za nás
Svatý Michaeli Archanděli, chraň nás v boji proti zlobě!
—-
Daniel Antonín Zouhar
student prezenčního oboru Latinské filologie a Ukrajinistiky při FF UPOL
člen hnutí MKD (Mladí křesťanští demokraté)

Advertisement

One Response to Odvaha k životu v Olomouci

  1. […] 6. listopad, úterý – je Svatých ostatků uchovávaných v chrámech našich diecézí. Před 700 lety zemřela bl. Kristýna ze Stommelů (1242-1312), bekyně a mystička, jejíž památku si dnes rovněž připomínáme. V Olomouci proběhne pochod katolické mládeže a rodin Odvaha k životu. Začátek v 16:00 u Arcibiskupského paláce. Organizuje olomoucká pobočka HPŽ ČR. Blížší informace ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: