Startují nominace na Rytíře života 2013!

Začíná v pořadí již čtvrtý ročník ankety Rytíři života, kterou Duše a hvězdy každoročně vyhlašují na počest českých osobností a skupin, které se zasloužily o obranu lidského života a jeho důstojnosti v celé jeho délce (tj. od početí až po přirozenou smrt) v České republice. Vítěz v kategorii Osobnosti získává právo používat čestný titul „rytíř života“, vítěz v kategorii Organizace získává „cenu rytířstva“. Podrobnosti a pravidla pro udělování ocenění lze nalézt ZDE.

Nyní tedy začíná nominační kolo, které poběží po celý březen a během kterého budou čtenáři moci nominovat osobnosti a organizace, o nichž si myslí, že v posledním roce přispěli k obraně lidského života a jeho důstojnosti v celé jeho délce. Prosím, zasílejte své nominace buďto na e-mail duseahvezdy@centrum.cz, nebo je postujte do diskuse pod toto oznámení. V první půli dubna pak poběží hlasování, v nichž může každý čtenář podpořit svým hlasem až tři z nominovaných osobností a jednu z nominovaných organizací.

Nominováni mohou být jen dosud žijící lidé a existující organizace, přičemž není možné nominovat již oceněné osobnosti (Pavel Horáček, Jiří Karas, Marie Svatošová a Radim Ucháč) a organizace oceněné v posledních dvou letech (Res Claritatis, Stop genocidě a Umění doprovázet). Seznam již nominovaných bude průběžně zveřejňován na stránce ankety.

Těším se na hojnou účast a zároveň prosím čtenáře, zda by někdo z nich nepodpořil anketu i tím, že by navrhl a nakreslil logo soutěže. Případné návrhy mi zašlete rovněž na e-mail duseahvezdy@centrum.cz.

Ignác Pospíšil, šéfredaktor

Advertisement

6 Responses to Startují nominace na Rytíře života 2013!

 1. […] nominační fáze ankety Rytíři života 2013. Prosím, neváhejte navrhovat kandidáty do […]

 2. Daniel Zouhar píše:

  Co se týče loga – nejlepší by bylo, kdyby jsi nejdřív vypsal nějaké výběrové řízení a definoval, co by mělo být v logu obsaženo a prezentováno. Říci, že bys potřeboval někoho, kdo by udělal logo je sice hezké, ale prakticky nic neříkající a nikoho tím takto neoslovíš.

 3. solipso píše:

  Jan Vrána ze Stop genocidě. To je jediný katolík, který jde opravdu s vlastní kůží na trh; na zápěstích má jizvy od policejních pout.
  Rytíř má smysl v poli, ne v kanceláři.

 4. […] nominační fáze ankety Rytíři života 2013. Prosím, neváhejte navrhovat kandidáty do […]

 5. […] máte poslední příležitost nominovat do ankety Rytíři života 2013. Prosím, […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: