Proč nebýt muslimem?

25. června proběhne v Ostravě další přednáška cyklu Malý kurs apologetiky. Michal Semín bude přednášet na téma Proč nebýt muslimem.
Apologetika_prednaska_červen2013

Advertisement

6 Responses to Proč nebýt muslimem?

 1. václav píše:

  Pokud mohu promluvit s mírnou nadsázkou tak mi ta přednáška připadá trochu až zbytečná. Nebo snad někdo z nás (čistě teoreticky) touží po tom aby se tady na zemi trápil s harémem a po smrti s hromadou panen až na věky ? :o)))) Když je někdy až dost jediné křesťanky ?
  Vždycky mne dostává když nějaký rádoby hrdina horuje pro severské bohy a odsuzuje křesťanství. Jak by se asi tvářil kdyby musel sedět až na věky rozbitý na šrot u stolu, obdivovat rány svých kolegů, lít pivo z rohu do děravého břicha a čekat na totální konec všeho. To už mi připadá přitažlivější představa nekonečného bloudění ledovými pustinami, což by měl být podle nich úděl zbabělců kteří umřeli přirozenou smrtí. Severská příroda je docela hezká.
  Někdy je tou nejlepší prevencí prostý a reálný pohled na nějaké lákadlo. Kdo z nás by vyměnil Kristovu lásku a milosrdenství a všechno to co je natolik krásné že si to lidské srdce ani nedovede představit za cokoliv jiného ?

  • Tomáš píše:

   Jeden kamarád křesťan, i když nekatolík, kterého jsem potkal v Anglii (student práv), si ten posmrtný život v ráji představoval vlastně docela dost podobně, jako ti seveřené – taky jídlo a pití u stolu s bohem atd.. 🙂

  • Markus píše:

   No, ale mne tá prednáska vobec nepripadá zbytocná, ale velmi aktuálná. Islamský satanizmus zapústa v CR korene!
   Majú postavené domy nenávisti – mesity.
   Je treba s také prednásky, aby domácí ludia neverili tým vyznávacom sialenca, úchyla, vraha, pedofila, lúpezníka z púste, aby satanizmus – islam bol zastavený.
   Islam sa bojí kritiky

   Pre ľudí na Západe, kresťanov či nekresťanov, je nesmierne podivným aspektom tohto fenoménu skutočnosť, že moslimovia nemajú žiaden zvláštny problém s neúctivými vyobrazeniami Alaha! Korán dokonca nazýva Alaha podvodníkom, najväčším zo všetkých podvodníkov. Dánsky karikaturista mohol uverejniť nie veľmi úctivú karikatúru Alaha a žiadne pobúrenie by nevyvolal. No dokonca aj relatívne nie veľmi nepriateľské vyobrazenie Proroka mohlo vyvolať reakciu, ktorá otriasla svetom.

   Prečo je v islame zabudovaná toľká opozícia voči poznaniu Mohameda a náboženstva, ktoré vytvoril? Ex-moslimka Nonie Darwish odpovedá v knihe Diabol, ktorého nepoznáme:

   Čoho sa islam bojí? Dokumentov o svojich krvavých dejinách? Hanby za to, že ich prorok masakroval Arabov aj Židov? Masakrov, ktoré potom pokračovali až do dnešného dňa? Lží a tutlania? Odpoveď je, že všetkého tohto, plus ešte skrytejších škandálov, ktoré majú ešte len prísť a ktoré zasiahnu srdce aj dušu islamu.

   Robert Spencer vo svojej knihe Existoval Mohamed? poznamenáva, že kým kresťanstvo a židovstvo prežilo masívnu historickú kritiku, ktorá sa začala v devätnástom storočí, islam by nikdy nemohol prežiť takéto preverovanie, a preto bráni každému pokusu oň a trestá ho.
   Alrawi vyzývá k výchově dětí k nenávisti nevěřícím

   Arabská kultura v Čechách a na Moravě je trojským koněm islámu
   http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/8647-arabska-kultura-v-cechach-a-na-morave-je-trojskym-konem-islamu.aspx

   • václav píše:

    Obávám se že redakce Parlamentních listů považuje za nesrovnatelně horší zlo než cokoliv jiného římskokatolickou církev a křesťanství v jakékoliv souvislosti a podobě. Stejně jako toho že by jim nevadilo nic v čem nevidí alespoň špetku něčeho dobrého.

 2. Vladimír píše:

  ..nebe nebo peklo..
  ..občas to vyjde nastejno,že..?

  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Isl%C3%A1msk%C3%A9_nebe

 3. […] 25. leden, úterý – Církev si připomíná sv. Viléma da Vercelli, opata. V Ostravě proběhne další přednáška Michala Semína z cyklu Malý kurs apologetiky, tentokráte na téma Proč nebýt muslimem. Začátek v 18:00, podrobnosti ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: