Advent 2013 ve vyšebrodském klášteře

kostel Nanebevzetí Panny Marie

I tento rok zvou mniši vyšebrodského kláštera veřejnost, aby se k nim připojila v prožívání doby adventní. Do ní klášter vstoupí v sobotu 30. listopadu v 17:30 slavením zpívaných  latinských nešpor v klášterní zimní kapli. Poté bude následovat žehnání adventních věnců.

Po celý advent budou slouženy zpívané rorátní Mše svaté ke cti Panny Marie: ve všední dny v zimní kapli (začátek v 6:45), v neděli a o zasvěcených svátcích v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie (začátek v 10:00). Všechny mše budou slouženy podle misálu bl. Jana XXIII. z roku 1962.

Některé konkrétní mše

8. prosinec –  v klášterním kostele bude slavena mše svatá ze druhé neděle adventní (začátek v 10:00).

9. prosinec – v klášterním kostele bude sloužena Slavná mše svatá ze svátku Neposkvrněného početí Panny Marie (začátek v 10:00).

22. prosinec (čtvrtá neděle  adventní) – mše svatá v klášterním kostele (začátek v 10:00) bude ozvučena souborem Literátského bratrstva u kůru sv.Václava v Netolicích pod vedením Mgr. Jiřího Churáčka.  Mši v jeho podání doprovodí staročeské roráty, převážně od Adama Michny z Otradovic.

24. prosinec – poslední  adventní rorátní Mše svatá bude slavena v 6:45 v zimní kapli.

25. prosinec – Slavná mše svatá ze svátku Narození Páně započne v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v 0:00 a otevře dobu vánoční.

Všem zájemcům o účast na výše uvedených bohoslužbách připomínám, že klášter leží už pomalu v horách a jeho hlavní kostel je nevytápěná gotická stavba, takže v zimě je třeba se na mši v něm opravdu pořádně obléci. Naopak zimní kaple vytápěna je.

Ignác Pospíšil

Advertisement

4 Responses to Advent 2013 ve vyšebrodském klášteře

  1. […] Přehled bohoslužeb ve vyšebrodském klášteře po dobu adventu naleznete ZDE. […]

  2. […] Přehled bohoslužeb ve vyšebrodském klášteře po dobu adventu naleznete ZDE. […]

  3. […] Přehled bohoslužeb ve vyšebrodském klášteře po dobu adventu naleznete ZDE. […]

  4. […] bohoslužeb ve vyšebrodském klášteře po dobu adventu naleznete ZDE, přehled slavnostních vánočních bohoslužeb pak ZDE. Přehled tradičních bohoslužeb ve […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: