Signály se dál „svíjejí v křečích“

Pavel Duchan alias Papo v posledních dvou dnech zveřejnil na svém signálním blogu dva články (Sliby – chyby? a Vo co mi de?), které krásně demonstrují úpadek, nepružnost a sektářství současných Signálů.

36 Responses to Signály se dál „svíjejí v křečích“

 1. pavel-v píše:

  No, tentokrát se musím zastat RT (snad mi z toho ruka neupadne). Myslím, že ty Papovy námitky jsou docela od věci, nevidím nic špatného na tom jejich novém „brainstormingu“.

 2. cinicius píše:

  Naopak, ty Papovy námitky jdou přímo k věci. Tím spíše, že (jak s ukazuje ve druhém příspěvku) RT Signálů sice „nemá kapacity“, nicméně zájemce o spolupráci, kteří by je rozšířili, řeší tím, že je obratem odmítá, aniž by se vůbec obtěžovala jakýmkoliv zdůvodněním (přitom minimálně slušnost by je vyžadovala)…

 3. Pavel píše:

  Tak radikální zase nejsem. Slova jako „úpadek“ nebo „sektářství“ bych nepoužil. Pouze mi to rozum nebere. Pavle, brainstorming má smysl tam, kde budou nápady použity. Pokud RT nemá kapacity (a to já respektuji, je to založené na dobrovolnické práci) ani na řízení dobrovolníků (to také chápu, někdo to číst po lidech číst musí, musí je řídit), pak nechápu, proč začínají s brainstormingem a vlnou nových nápadů, když mají na realizaci o člověka méně. Že nemám dobrou pověst na signálech? Tak ať, nestojím o čtenost v řádech tisíců, spíš se snažím kopat do lidí, aby jejich práce nebyla k ničemu..

 4. Maftík píše:

  No nic mi do toho není, ale ať je to se signály jakkoliv, tohleto jakési jejich shazování (viz např. titulek tohoto článku) mi přijde, jak to říct, poněkud nedospělé. Jen můj dojem

 5. cinicius píše:

  @Pavel: No, to přece není podstatné. Ty popisuješ nějaký stav, který oba vidíme. Že bychom ho každý popsali jinými slovy není tolik podstatné.

 6. cinicius píše:

  A víte, co mi připadá nejlegračnější? Že tento článek v diksusi pod druhým článkem nazval bolševidním člověk, který zároveň Papovi vysvětluje, že nemůže doufat v plodnou spolupráci s RT ten, kdo RT kritizuje (v PavliCZECHOvě rétorice „kydá na něj špínu“). 🙂 Typičtější bolševidní myšlení se těžko najde. 🙂

 7. Pavel píše:

  Ahoj,
  promiň, uvažoval jsem, jestli Tě do Redakční rady pozvat, ale nemůžu překousnout v tomto případě Tvůj styl komunikace se mnou i s celým RT, s Tvými komentáři apod. Čeho tím chceš dosáhnout?

  Pamatuju si ale Tvojí nabídku pomoci (např. ohledně Many) a pokud se nám to podaří dotáhnout nějak do konce, tak ji rád využiju.
  HejTi

  – s RT jsem vždy jednal slušně a věcně. Zřejmě bude trestné nesouhlasit, snažit se poukázat na konkrétních příkladech, kde je potřeba změna (podle mě) nebo mít jiný názor, nic moc jiného mě nenapadá. Ale na to se zeptám až zítra..

 8. xenofon píše:

  Pavel+Maftík: Je to sice dost zjednodušené, ale já se domnívám, že Papo má pravdu, už jen z toho důvodu, že ho Vaněk a Říha tvrdě kritizují.

  cinicius: Souhlasím, tito dva chtějí svobodu a demokracii jen pro sebe a jako klacek na ty, se kterými nesouhlasí. Hejti odeslal Papovi jen automatickou odpověď, možná to ještě zdůvodní. U mně to bylo např. z toho důvodu, že jsem problémový uživatel a mám omezené služby.

 9. Maftík píše:

  xenofon: neměl jsem na mysli Papův článek …

 10. cinicius píše:

  Ještě třetí článek:

  http://papo.signaly.cz/0912/odpoved-pro-hejti

  Všíměte si okamžitého osobního výpadu PavliCZECHa. Narozdíl od něj, můj osobní vjem je podstatně jiný. Podle mne je zřejmé, že současný RT pracuje špatně a neví si s mnoha úkoly rady, ale namísto, aby se snažil stím něco dělat, je jeho primární politikou udržet si nad vším absolutní kontrolu a nikoho dalšího nepustit k veslu, především ne nikoho, kdo má pocit, že se RT něco nedaří, a nebojí se to říci. Což na ty, kteří by uměli a chtěli pomoci (jako je Papo), logicky nepůsobí nejlépe.

 11. pavel-v píše:

  Je to jenom projev absence jakékoliv sebekritiky ze strany RT ohledně fungování signálů.

 12. cinicius píše:

  Taková politika pochopitelně důsledně znemožňuje jakýkoliv pokrok a nápravu.

 13. pavel-v píše:

  Ale je úplně do očí bijící, jak signálům ta čistka uškodila. Už se tam nedá skoro nic číst.

 14. Pavel píše:

  Cinicius: Díky, jsem rád, že se moje články také dají přečíst tak, jak jsou napsány. RT by měl vpustit „novou krev“ (nechci to být já, tolik času skutečně nemám)a povolit součastné struktury, nebo jít hodně do sebe. Co se postřehu o „absolutní kontrole“ týká – souhlasím bezezbytku. Chápu, že jsem nečitelný, protože říkám co si myslím, ale na druhou stranu – není právě to věc, kterou mohu nabídnout? Svůj názor a upřímnost?

 15. pavliCZECH píše:

  jůůů, flashback, zaplaťpánbu je to pryč

 16. Hamish píše:

  Ac Rihu nemusim z mnoha duvodu, tentokrat s tim jeho komentem souhlasim.
  Signaly jsou nastavene tak, aby vyhovovaly vetsine dnesni katolicke mladeze-hlavnimu proudu. Nelze proto resit nasledky(Signaly), ale priciny. A dokud bude vetsina mladezniku charotupec s kytarou a dobrym feeeeelingem, budou dal signaly stokou prumernosti, sedi a nudy.
  A ty se, Papo konecne stan katolikem. Budes pro druhe citelnejsi a duveryhodnejsi.

 17. pavliCZECH píše:

  hehe, naposledy mě příjmením bez toho, aniž by uvedli před tím slovo pan či tak něco, oslovovali v 5. třídě ZŠ 😀 Je krásné si zavzpomínat na dětství.

 18. Hamish píše:

  Navic, Signaly nezmenis. Je to JEJICH hriste. On(Zatloukal) urcuje pravidla a loutky je uvadeji v zivot.

 19. Hamish píše:

  To vis, Riho, neni-li z tve strany mentalni vyvoj od ZS, proc menit, co se tak dobre osvedcilo?
  Ale kockovat uz se s tebou nechci. Je advent a to bychom si radostne meli odrikat.

 20. pavliCZECH píše:

  Amen, pravím vám, kdo nepřijme Boží království jako dítě, jistě do něho nevejde.

 21. cinicius píše:

  @PavliCZECH: Dobrý pokus, leč pochybuju, že by Hamish měl na mysli zrovna tenhle typ dětinskosti… 🙂

 22. xenofon píše:

  Říha: Oslovování příjmením je naprostá norma, to jen Ty z toho děláš něco nepřípustného.

  Hamish: Pokud se mají řešit příčiny, doporučuji nevysvětit Říhu na kněze a celkově mu zakázat pracovat s mládeží, neboť on sám je jednou z příčin (byť má své příčiny).

 23. […] – jak se de vás Signály vyvíjejí? Diskuse pod příspěvkem Signály se dál “svíjejí v křečích” a články v něm odkazovanými, mne přivedla k založení této ankety. Jak byste […]

 24. Hamish píše:

  Xeno+Igi -> presne tak, panove.
  Ale on se Riha knezem nestane. Nejake svarne slovanske devce ho jiste pres talir svickove privede na spravnou cestu 🙂
  Pavlik: je rozdil mezi detskou duverou a prostoduchosti, hlouposti a ignoranci. Jiste, vsichni nemohou byt chytri, ale vsichni by meli vedet, kde ma jejich rozumova mohutnost hranic.

 25. pavliCZECH píše:

  hmmmm… dobrý, pokračujte, to je lepší než kino :-DDD

 26. pavliCZECH píše:

  xenofon: norma kde? v base?

 27. cinicius píše:

  PavliCZECHU, PavliCZECHU, kdy se konečně naučíš diskutovat k věci a slušně?

 28. pavliCZECH píše:

  Možná až uvidím jak se to dělá… 🙂 ne, tady se projevuješ slušně, ale někteří mají problémy, to i ty musíš přeci uznat… 😉

 29. cinicius píše:

  Jistě, nikdo není dokonalý. Nicméně nevidím tu nikoho, jehož problémy by se blížily Tvým nebo Frankieho… O Xčikovi nemluvě.

 30. pavel-v píše:

  Xenofone (všd), prosím, piš si své výlevy jinde.

 31. všd píše:

  Ve škole, v zaměstnání a leckde jinde. Samozřejmě, že Tě tak oslovovat NEMUSÍ, ale mohou, protože to je norma. (Nejsem si jistý, zda na vysoké škole mohou vynechat pane/slečno/paní a oslovovat pouze příjmením, a přitom vykat, nebo ne, možná je to různé podle škol.) Stejně tak je například mezi studenty VŠ norma (a to bez legrace), aby si navzájem vykali, a pokud si tedy za tím někdo z kolegů stojí (nezažil jsem to osobně, ale vím, že na VŠE Praha takové případy jsou), má na to právo.

 32. všd píše:

  Jinak, z basy, budoucí možná důstojný pane, zkušenosti nemám, ale věřím, že Ty jistě ano, když tu o tom píšeš, přinejmenší z policejní cely nebo od přestupkové komise. Možná v souvislosti s nějakou nepovolenou demonstrací na podporu izraelské rozpínavosti, možná šlo „pouze“ o pití a jeho následky.

 33. cinicius píše:

  Dovoluji si podotknout, že některé z posledních příspěvků jsou už na samé hranici tolerovatelného.

 34. všd píše:

  Pavel Vrtal: Píšu jen to, co si Říha přeje. Nic víc, nic méně. Pokud je to nepřijatelné, klidně to smažte.

 35. pavliCZECH píše:

  Já neříkám nic… 🙂

 36. Honza Kohoutek píše:

  „Možná v souvislosti s nějakou nepovolenou demonstrací na podporu izraelské rozpínavosti…“
  Ach Bože, už zase.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: