Zemřel Jiří Strejc

8. prosince, na Svátek Neposkvrněného početí Panny Marie, zesnul hudební skladatel, varhaník, sbormistr, dirigent, pedagog a velký přítel katolické tradice, pan Jiří Strejc (* 1932).

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

5 Responses to Zemřel Jiří Strejc

 1. Radek Rejšek píše:

  Velká ztráta pro české katolické varhanictvo. Odešel zásadový bojovník za čistotu liturgické hudby a poctivé varhanické „řemeslo“ (pročež to neměl lehké)…

 2. pclkm píše:

  Poznal jsem ho jako učitele na varhany, a jako člověka. Několikrát jsem vždy musel jedno místo opakovat, dokud nebylo zahráno bez chyb. On před chybami nezavíral oči, ale řešil je, předcházel jim. Důsledně. Zásadový, ale lidský. Za jeho službu v katedrále mu slovutné hk biskupství ani nepoděkovalo. Ke konci života rostl jeho úzký vztah k Bohu, rostla hloubka jeho víry, kterou by mu mohl závidět leckterý monsignor…. Jeho dílo by nemělo zůstat zapomenuto a nepublikováno! Ať usedne za nebeský nástroj, na který má právo hrád pouze ten, kdo hrál srdcem. A to on hrál.

  • Quido píše:

   To, že královéhradecké biskupství nepoděkovalo jej jistě bolelo, ale na druhou stranu jej nyní může těšit, že chybějící ocenění jeho záslužné práce je kompenzováno daleko lépe při osobním soudu na té správné misce vah. Kéž je mu Bůh milostiv.

 3. JiKu píše:

  Byl to velký spolubojovník. Měl jiné metody, ale cíl byl stejný. Jeho metody mi kazily moje kruhy. Já něco řekl, Strejc tomu zatleskal a církevní vechnost se naštvala. Měl jsem ho rád. R.I.P.

 4. […] 8. prosince zemřel Jiří Strejc. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: