Policie protiprávně odvlekla pořadatele výstavy Stop genocidě

Res Claritatis upozorňují na aktuální šokující případ policejní zvůle – policie v Liberci bez jakéhokoliv právního podkladu zabavila řádně ohlášenou výstavu sdružení STOP genocidě a odvlekla její pořadatele. Více ZDE.

AKTUALIZACE:

Upřesňující informace o protiprávním odvlečení pořadatelů výstavy policií přímo od Jana Vrány najdete ZDE.

Zpráva Hnutí Pro život ČR je ZDE. Organizátoři byli po 6 hodinách zadržování na policejní stanici propuštěni, policie s nimi odmítla sepsat řádný protokol o zadržení. Jinými slovy – policie je na 6 hodin unesla. Aneb gangsteři se dělí na mafiány a uniformované.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

49 Responses to Policie protiprávně odvlekla pořadatele výstavy Stop genocidě

 1. Lukáš Biskupický píše:

  Tak to je opravdu policejní šikana a extrémní případ potlačování svobody projevu. Pokud vím, všude jinde to končilo jen u vyhrožování a pomluv akcí Stop genocidě v médiích (snad jen ve Znojmě jim údajně policajti zabavili panely). Tyto akce jsou vždy řádně ohlášené a legální – a zřejmě je tomu tak i v případě Liberce.

 2. Hamish píše:

  Měli proste odmitnout s policii spolupracovat. Odmitnout podat vysvetleni, odmitnout vypovidat, odmitnout s nimi kamkoliv jezdit. Vetsina lidi se roztrese, kdyz na ni promluvi organ, ale tentokrat nebyli organi v pravu.

  • cinicius píše:

   Ale oni odmítli – načež policie zabavila výstavu a odvlekla je na služebnu. Ve druhém příspěvku to je napsáno.

  • brontochundelka píše:

   No,jak znám Honzu, tak ten se jen tak neroztřese; ten kluk snad vůbec nemá nervy. Možná by bylo dobré, aby s ním jezdil i nějaký dokumentarista s kamerou a natočil o tom film. Pavel Koutecký by byl ideální, škoda ho.

 3. Maftík píše:

  Každopádně bude třeba ohledně této nehoráznosti spustit co největší randál. Všechny konzervativní instituce by se měly velmi ostře ozvat. U nás tak určitě učiníme.

  • Je třeba tvrdě jít proti policii píše:

   Takové věci, když se stanou na jednom místě, a dodatečně se poškozeným dostane práva a odškodnění, jsou sice špatné, ale to by nebylo to nejhorší. Jde o to, zda je to špatné jednání jednotlivých osob, nebo se to stane důkazem zvrhlosti tohoto režimu.
   Doufám, že HPŽ a osoby policejní akcí přímo dotčené použijí potřebné právní kroky proti policii i té škole. Test režimu, do jaké míry bezprávnosti již dospěl, bude spočívat právě v tom, zda se poškozeným dostane zadostiučinění, nejen omluvy, ale i materiální (včetně náhrady poškozených věcí) a zda viníci budou potrestání.

 4. Tajný autor píše:

  Doufám, že hned došlo k nahlášení protiprávního jednání policie policejní inspekci.

 5. cinicius píše:

  Přidána další aktualizace:

  http://www.prolife.cz/?a=4&id=1355

 6. Tajný autor píše:

  Tak se toho Ignáci chopte, udělejte pořádný publicistický článek a zeptejte se pěkně natvrdo na názor policie – proč zasáhla, jaký zákon byl podle policice porušen a podobně. Na christnetu to určitě vydají. A uděláte taky něco užitečného pozitivním směrem, protože co si u nás někdy dovolují nevzdělaní policajti, to je tragédie.

  • cinicius píše:

   Na ChristNetu? To má být vtip? 🙂 Jinak bohužel na to momentálně nemám čas ani prostředky. Proč to nezkusíte Vy?

   • Tajný autor píše:

    Já nejsem novinář, vy ano. A neříkejte, že na takto důležitou věc nemáte čas. Vždyť to je naprosto podstatné porušení základních práv, které je selektivně aplikováno na odpůrce potratů!!! Kdyby tam byla akce homosexuálů, neřekne nikdo ani slovo.
    A na Christnetu proto, aby taky konečně jednou vydali něco, co stojí za řeč. Myslím, že z webů, které připadají v úvahu je nejvíc navštěvovaný.

    • cinicius píše:

     Já jsem novinář amatér, pracuji zcela zadarmo (vlastně mne to spíše stojí peníze). Mám na to jen svůj volný čas a toho není mnoho.

     • Tajný autor píše:

      Ignáci nezlobte se, ale tohle na mě působí jako čistá výmluva. Jde přece o obrovsky důležitou věc – policajti si z nás dělají fackovací panáky. Vy máte možnost něco napsat a neuděláte to, protože „nemáte čas“. Podle mého je takový článek mnohem důležitější než rozebírání, jestli Cyril Svoboda byl na křtu hloupé knihy nebo ne. A na to si čas najdete.

      No nutit vás nemůžu, ale myslím, že to je opravdu velká škoda nechat to plavat.

     • Maftík píše:

      Fakt mám nejradši tyhle anonymní „tajné autory“, co jen vybízejí druhé ať něco udělají a ještě je obviňují z výmluv. Napište něco sám a hotovo.

     • Tajemný čtenář píše:

      Tam, kde má konat, Ignác nekoná. Tam, kde je konání spíše ke škodě, koná až příliš. Co víc dodat?

     • cinicius píše:

      Skutečně? 🙂

  • pan Contras píše:

   Články si strčte za klobouk. Podejte příslušnou stížnost na postup policie a trestní oznámení pro zneužití pravomoci veřejného činitele. Oni to pochopitelně odloží a na to je třeba podat stížnost nadřízenému orgánu a hnát to kam jen zákon umožňuje. Zde pak už je jako doprovodný jev namístě mediální řev. Jestliže pak zahájí přestupkové řízení, použijí zřejmě paragraf o občanském soužití, je třeba se bránit, odvolat a hnát to až k soudu. Samotné psaní článků je na kočku. Režimu je třeba se postavit obstrukcemi a obranou svých práv.

 7. Felix píše:

  1. Není třeba psát už žádný novinářský článek. Vše je podrobně zdokumentováno.
  2. Pokud vím, byly podány dvě žaloby: na Policii a na Magistrát. neví se totiž, kdo policisty požádal o jednání proti pro-lifistům – u soudu by se to mělo prokázat. Buď policisty potajmu uplatí a oni přijmou vinu, nebo řeknou pravdu. Rozhodně to nebyli ten školník nebo ředitelka nebo zástupkyně. To je jen lidská lůza.
  3. Pan Hofírek píše stran MF o pokleslé žurnalistice. To není pravda. Čerl jsem si článek v MF a musím říct, že na něm není nic pokleslého. Ten článek je lživý a je dílem lůzy – tady mediální.
  4. Konečně musím říct, že Jan Vrána a jeho kolega mě udivili svým perfektním přístupem. Neudělali žádnou chybu – jak kdosi nahoře píše. Jednak jsou lidsky vyzrálí a jednak po stovce výstav na ně už nikdo nemá. Smekám a děkuji.
  5. Přece ještě něco. Případ se dostane jistě před soud. I daleko od Liberce je známo, co se tam na soudu děje. Myslím, že Pospíšil tu už něco psal. Mám na mysli komunistického poslance Vondrušku, dříve bachaře v Minkovicích – to je tam kdesi u Liberce. A toho bachaře, který „podle zákona“ mučil vězně, soudí v Liberci soudve Vondruškovi podobný. Dokonce jsem slyšel, že jeden tamní svědek byl byl zabit. Z Jiřího Wolfa, který znal odporný život a nekalé činy Václava Havla, a který tam svědčí proti bachaři Vonruškovi, ten spiklenecký sudce chce udělat psychicky narušenou osobnost, aby jeho svědectví neplatilo. Zde stojí na téže straně Havel a Vondruška. A kdo víte, co to byla Charta – jak se spojila s komunisty při potlačení opravdových disidentů, musí vám být jasné, oč tu jde. Jenom poznamenávám, že toto odstranění – např z médií – opravdových disidentů, trvá dosud.
  Takže i když bude tam Liberci soud proti zneužití pravomoci policie (za komunismu taky vyvezli dotyčné kamsi a tam je nechali napospas) – vůbec není jisté jak dopadne.

  • Maftík píše:

   Kdo ty žaloby podal? (není-li to tajné) Má smysl podávat jich víc, když již něco podáno bylo?

   • Tajný autor píše:

    Žalobu nejspíš nepodal nikdo, spíš asi trestní oznámení. Další trestní oznámení asi nemá moc smysl podávat, zvlášť pokud už to podali profíci. Pokud se to vztahuje na stejný čin, stačí jedno oznámení. Když jich přijde padesát, budou to policajti a státní zástupci vnímat jako „nátlak“, „organizovanou akci“ a podobně, jako když přišlo sto stížností na Jílkovou a ten její přihlouplý pořad o potratech.

    Policie a státní zastupitelství to sice nemůžou odbýt tak, jako tehdy Rada ČT, protože mají nadřízené orgány. Ty to asi nebudou tlačit na zastavení za každou cenu – vzhledem k tomu, že nejde o prachy, nemají zapotřebí žádný skandál. Smysl by to ale asi valný nemělo.

  • cinicius píše:

   Právě o díle lůzy (= pokleslých lidí) se obvykle tak nějak předpokládá, že je pokleslé… 🙂

 8. Froggy píše:

  Kéž by naši biskupové podpořili HPŽ a odsoudili jednání PČR. Moc si organizátorů a jejich odvahy vážím!

 9. Michal Kretschmer píše:

  Nenašel by se nějaký poslanc, aby podal interpelaci ohledně postupu policie? Určitě by to neškodilo.

 10. Tajný autor píše:

  Mimochodem, od kritiků těchto výstav jsem slyšel, že materiály obsahují zobrazení potratů v takové fázi těhotenství, kdy už je provedení potratu zakázáno a provádí se jenom v mimořádných případech, např. při ohrožení života matky.
  Ví někdo a může mi říct, z kolikátého měsíce těhotenství jsou předmětné fotografie?

  • jjstodola píše:

   kdy už je provedení potratu zakázáno

   Kde?

  • Maftík píše:

   Je pravda, že min. na jednom billbordu je fotka dítěte potraceného ve 24. týdnu. Ale nemyslím, že je to nějak kontraproduktivní. Potraty jsou záležitostí obecnou, ne pouze záležitostí České republiky.

   • Eva píše:

    Potraty ve II. trimestru se v ČR legálně a běžně provádějí. Na nesmělý návrh na snížení hranice (od D. Macka, jestli si to pamatuju) spustila místní eugenická obec hysterický řev. Na panely rozhodně patří.

  • cinicius píše:

   Jsou z různých časopvých úseků. Některé se U NÁS opravdu provádějí jen „výjimečně“ – např. v případě postižení plodu (což je ovšem naprosto stejné zlo, jako u plodu nepostiženého) – i když tuším, že je tam jen jeden takový.

   Ovšem jak se ptá pan Stodola – otázka je KDE je co zakázáno. V USA jsou nejen státy povolující potrat „do prvního nadechnutí“, ale dokonce i státy, jejichž zákony umožňují beztrestně zabít i narozené dítě, dokud ještě není přerušena pupeční šňůra.

   Jestliže chceme poučit o potratech – tak je naprosto správné je poučit o celém tématu. Nejsme vázáni jen na potraty v rozsahu legálně prováděném u nás. Nicméně drtivá většina obrázků Stop genocidě zahrnuje potraty u nás běžně prováděné.

   • Tajný autor píše:

    O to mi nejde, nemusíte mi vysvětlovat, že zdravotní porucha plodu není důvodem k potratu. Jenom mě zajímalo, jestli ty obrázky skutečně zobrazují přesně to, co podstoupí průměrná žena, jdoucí na potrat. Odpověď tedy je, že některé ano a některé ne. To mi stačí, díky.

    • Eva píše:

     @Tajný autor

     Přesněji řečeno, VĚTŠINA panelů zobrazuje potraty v prvním trimestru a dva panely potraty ve druhém trimestru (v ČR plně legální, je-li dítě označeno za „nekvalitní“ – a k takovýmto potratům rozhodně nedochází nijak výjimečně). Vždy je tam také uvedeno stáří dítěte, takže ty panely v žádném případě nejsou zavádějící ani klamavé. Potraty ve třetím trimestru, které v ČR legální nejsou, tam nejsou zobrazeny vůbec.

     Ukázky panelů jsou zde:
     http://stopgenocide.cz/?a=10&id=0&j=0

 11. Tajný autor píše:

  Res Claritatis ve svém článku bohužel také produkuje dezinformace. Tentokrát tvrdí, že organizátoři NEVSTOUPILI na cizí pozemek. To evidentně není pravda, oni na cizí pozemek VSTOUPILI, ovšem bylo to v souladu se zákonem na veřejném prostranství.
  Nicméně, není pravda, že vlastníkem pozemku je gymnázium. Vlastníkem je totiž kraj a gymnázium s ním jako se svěřeným pouze hospodaří.
  Alespoň na Res Claritatis bych přivítal přesné informace, když už nás iDnes zásobuje dezinformacemi.

  • Felix píše:

   Tak když je Tajný autor tak přesný, něco taky o něm:
   1. Res Claritatis … produkuje dezinformace.
   2. iDnes zásobuje dezinformacemi.
   Já myslím, že mezi RC a iDnes je naopak podstatný rozdíl. Ale hlavně jde o tak zlý čin policie, že člověk by čekal nějakou tu demisi. Drobilovi podřízení neodvlekli nikoho násilím na šest hodin a Drobil demisi podal. To véčkař na čele MV, údajně „brojící proti korupci“, je otrlejší. A ještě se kvůli Drobilovi drze rozčiluje.

  • cinicius píše:

   Otázkou ovšem je, zda je pozemek kraje vhodné nazývat cizím/soukromým ve smyslu debaty. Podle mne nikoliv. 🙂

   • Felix píše:

    Na tom p.d záleží. Slušní lidi se ukájejí hrabáním se v p.dech, lotři si dělají, co se jim zachce.

    • Quido píše:

     Jestli to nebude tím, že slušní lidé se v těch prdech hrabat musí, protože jsou jim házeny klacky pod nohy, a nic jiného jim nezbývá, pokud se chtějí obhájit, kdežto zločinci a jejich přisluhovači mají cestičky hezky umetené a tedy se takovými maličkostmi jako čí je pozemek se zabývat nemusí.
     Kdyby se tam konala gay parade, tak je vlastnictví pozemku, který tvoří součást veřejného prostranství každému buřt, a gayové by měli plnou podporu veřejných, státních a pořádkových institucí.

 12. Felix píše:

  Zase se tu rozvinula debata ohledně těch „obrázků“. Ta debata je irelevantní. Je to jako debata o nacistickém (komunistickém) vybíjení Židů (v gulazích) a obrázcích z nacistických koncentráků a gulagů.
  Ale máme taky v paměti, jak jistí Poláci v europarlamentě to srovnali a jak dopadli.

 13. […] šest hodin násilím držela (přehled nejdůležitějších příspěvků na toto téma najdete ZDE). Nápadná podobnost s manýry komunistického SNB je jistě čistě […]

 14. Mladá fronta censuruje po bolševicku píše:

  dnes i.dnes psal opět o liberecké kauze, téměř není možné debatovat censor maže i takové příspěvky:

  >>moje smazané příspěvky stížnost
  Policejní zvůle a podivná, selektivní censura 28.1.2011 14:47
  jak se zdá,zastánci potratů mohou nadávat, dokonce vyhrožovat násilím – a admin nereaguje…
  Ovšem na reakce protistrany,reaguje hystericky a maže i linky na portál res claritatis
  http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/o-nasilne-agresi-stredoskolskych-pedagogu-a-policie-cr-v-liberci/4377?

  Moje smazané příspěvky stížnost
  28.1.2011 14:47
  Více takových akcí ! 28.1.2011 12:34
  postoj učitelů jen ukazuje, jak jsou indoktrinováni levičáckými neomarxistickými gender tezemi.
  Soudruzi z i.dnes informují o akci zkresleně, taktně pomlčeli, že organizátoři byli při předchozí akci zadržení libereckou policií, přestože akce byla řádně nahlášena
  http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/o-nasilne-agresi-stredoskolskych-pedagogu-a-policie-cr-v-liberci/4377?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: