VORP si stěžuje na nenávistné komentáře v TV Nova

Výbor na obranu rodičovských práv si stěžuje na nenávistné komentáře ve zpravodajství TV Nova (viz Televizní noviny 14. 1. 2011, začátek), které podle něj podněcují nenávist vůči skupině obyvatel. Více o stížnosti ZDE. Držíme VORPu palce.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

16 Responses to VORP si stěžuje na nenávistné komentáře v TV Nova

 1. Felix píše:

  Je to maličký příklad útoku sekularismu. VORP to nazývá útokem na svobodu slova, ale je zcela zásadní otázkou, zda může vůbec existovat svoboda slova (a náboženská svoboda) pro všechna náboženství (vč. sekularismu, který pro sebe tuto svobodu v pořadu vlastně uplatnil). Pokud by totiž chtěl VORP taky něco v Nově říct, asi by to nešlo, protože Nova je sekularistická. To je asi tak, jako kdyby Nova žádala VORP, aby něco z jejích sekularistických zásad VORP vydal ve svých prohlášeních. Je to pozoruhodné. Jenom je třeba si uvědomit, že Nova není „pro všecny“, ale slouží sekularismu. Pokud někdo toto nevidí a bere Novu jako „pro všecny“, pak mu asi není pomoci, protože nevidí a nechápe svého sekularistického nepřítele.

 2. Felix píše:

  Snad mi bude prominuta trocha legrace: Kdy by byla Nova pro všechny, pak by asi její vysílání muselo začínat krátkými pozdravy všech náboženství a podobalo by se to trochu přáním při Urbi et orbi – ovšem stejnou řečí, jen těch asi 70 pozdravů různých náboženství. Jak by vysílání pokračovalo, to věru nevím. Snad ten, kdo rozumí, vidí i těsnou souvislost s multikulturalismem. Ten je však nemožný, jak přiznala i paní Merkelová. Takže?

  • vonrammstein píše:

   Zeptejte se Korantenga.

   • Felix píše:

    Ne, to byla řečnická otázka – zkusil jsem ukázat, že svoboda slova ani náboženská svoboda neexistují – leda, jak píšete, že by bylo jediné náboženství a to by mělo svobodu; přitom ani sekularismus by svobodu neměl (příp. jen tu, kterou by mu dávaly „dva meče“).
    Pokud jde o to cizí slovo, nikdy jsem je neslyšel, ale podíval jsem se na wikipedii a tam píšou že to je nějaký hlasatel či co právě z Novy. Co hlásí, to tam už nebylo (myslím – obsahově hlásí, ne v jakém pořadu). Protože s lidmi z médií zásadně nekomunikuji, nehodlám se toho Kor… nebo jak se to píše, na nic ptát. Ale jak říkám, byla to řečnická otázka.

    • vonrammstein píše:

     Ray Koranteng je kříženec se vzhledem černocha. Má perfektní češtinu, uváděl roky hlavní zprávy na Nově. Archetyp liberála a ikona multikulturalismu. Něco jako býval Ondřej Giňa na ČT, než jeho šikovný fotřík vykradl hudební školu. Ale je fakt, že už jsem ho delší dobu neviděl, patrně už skončil. Náboženská svoboda pochopitelně existuje-katolická. Mluvím ovšem o svobodě vnitřní, nikoliv proklamativní.

     • Papo píše:

      Něco jako „můžeš si věřit čemu chceš, pokud je to katolické“?

     • vonrammstein píše:

      Papo: Přesně tak, pochopil jste to správně. Cokoliv jiného není víra, ale nevěra. Ale to přece víte. Nenuťte mě, abych na Vás mluvil jako na nerozumné děcko. Je to nedůstojné.

     • Felix píše:

      Vidíte, Giňu taky neznám. Ten Kor… je tedy černoch a Giňa zase cigán? Já myslím, že to je tak správně. Ale ledního medvěda bych tam nepoštěl, v ČR volně nežijí. Zase výhodou by bylo, že ledního medvěda znám. Giňu a Kar … ne.

     • vonrammstein píše:

      Felix: Koranteng je, pokud si to správně pamatuju, potomek černého amerického vojáka a bílé Češky, vzhledem k jeho věku už druhá generace, tedy čtvrtinový černoch. Ale vzhledem je naprosto autentický. Nicméně se narodil a vyrostl tady a kdybyste ho jen slyšel a neviděl, nenapadlo by Vás to. Gińa je Cikán z Rokycan. Před pár lety mě dojal k slzám, když dorazil na sjezd nejmenované pravicové strany s mikrofonem s emblémem ČT, který ovšem nebyl k ničemu připojen. Patrně suvenýr. Ale cpal nám ho všem pod nos, jakoby na druhé straně byl přenosový vůz. Což nebyl.

     • Teni píše:

      A jéje. Tady někdo ještě neslyšel, že v dnešním světě kompjůtrů se dá zvuk zaznamenat a později přehrát. A dokonce – teď se držte – bez přenosového vozu! Diktafon, paměťová karta, digitální zpracování zvuku… doučte se, nebudete se tak často dojímat.

      Jo a pro „křížence“ u lidí bývá zvykem používat spíše slovo míšenec. Nejsme pejsci.

     • Felix píše:

      Milá Teni, to o mikrofonu vím. To, že kříženec zvířat je kříženec, a že kříženec lidí je míšenec, taky vím. Ale nevím, co je kříženec ledního medvěda a člověka, tedy pardon, abych nikoho neurazi, „lidské byteosti“ (bude to číst Michálek, okopírje to, pošle do brusele a přijdou si promě; já vyznávám jen „lidské bytosti“ „human beings“ a ne žádné lidi „men“, důrazně prohlašji). Takové křížence už demokraticky vyrábějí ve Spojeném království. Teni, prosím, jsou to ještě kříženci, nebo už míšenci, nebo křížení míšenci, nebo míšení kříženci“. Nevím a prosím o radu. Protože co nevidět se objeví a promluví (řečí zvířecí či lidskou?) v televisi.

     • Teni píše:

      Vážená Felix, reagoval jsem na vonrammstein, ne na vás.

      Tak jako tak mám z vašeho textu o ledních med2dech dojem, že to nemáte v hlavě v pořádku.

 3. vonrammstein píše:

  Teni: Asi jsem měl vypíchnout, že to byl mikrofon klasický, se zdířkou pro kabel na spodním konci. S křížencem máte samozřejmě pravdu, nemohl jsem si v dané chvíli na slovo míšenec vzpomenout.

 4. BERAN píše:

  To je toho. Pan Uzel chce rozdávat dětem ve školách prezervativy, které fasuje od sponzora Pepina, a zvát holčičky na potratářské kliniky, to je celé. VORP mu v tom překáží.

  • Felix píše:

   Sekularismus má mnoho tváří, některé radikální, některé se tváří přívětivě. Podobně islám rozlišuje džihád v srdci, ústech, činy a zbraní – co v tu chvíli jde. No a pan Uzel chce taky jednat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: