Vyjádření Konzervativní platformy Koruny České k návrhu zdravotnické reformy

Konzervativní platforma Koruny České – monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska s odvoláním na zprávu Hnutí Pro život vyjadřuje svůj zásadní nesouhlas s návrhy, které obsahuje návrh zdravotnické reformy ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Jedná se především o body, které zesilují již tak silně liberální přístup k potratům v ČR, díky němuž je u nás zabíjeno, resp. vražděno, několik tisíc nenarozených dětí ročně.

Zásadně odmítáme bod, který umožňuje barbarsky zavraždit nenarozené dítě kvůli jeho postižení až do porodu. Přitom nelze nevzpomenout na doktora smrti Josefa Mengeleho a jeho hrůzné praktiky v nacistických koncentračních táborech. Jde nejen o nepřípustnou selekci lidí na hodné či nehodné života v našem světě, ale zároveň je to proces vyvražďování budoucnosti národa ospravedlněný tzv. individuální svobodou.

Lidský život je hoden ochrany od početí až do přirozené smrti. Hodnota života je vnitřní a nevyčerpává se ve vnějších, nahodilých aspektech, jejichž absence má tento život údajně znehodnocovat a učinit nesmyslným. Konzervativní platforma Koruny České se v této otázce plně staví za připomínky a požadavky, které vůči návrhu reformy vzneslo výše zmíněné Hnutí Pro život.

V této souvislosti odmítáme politicky korektní termíny jako „interrupce“ či „přerušení těhotenství“. Tyto pojmy záměrně lžou a zamlžují hrůznou realitu, která se za potraty skrývá. Pojem „přerušení“ totiž konotuje, že proces, který byl přerušen, bude po odstranění překážky, která jej měla zastavit, opět pokračovat. To však není případ potratů, kdy je bezbranný člověk nemilosrdně zlikvidován a jeho jedinečný život v žádném případě obnovit nelze.

Pan ministr zastupuje ve vládě stranu TOP 09, která se před volbami prezentovala jako strana konzervativních hodnot. Evidentně tedy klame veřejnost, protože na legislativní podpoře vybíjení ještě nenarozených dětí nic konzervativního není, ale jde o výron perverzní revoluce.

Mluvčí konzervativní platformy

David Hibsch, Jakub Moravčík, Richard Pech, Bohumil Šourek

Advertisement

One Response to Vyjádření Konzervativní platformy Koruny České k návrhu zdravotnické reformy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: