Podepsán dekret o mučednictví pražských františkánů

Papež Benedikt XVI. podepsal dekret o mučednictví čtrnácti pražských františkánů z kláštera Panny Marie Sněžné, které protestantská lůza povraždila 15. února 1611. Více ZDE.

2 Responses to Podepsán dekret o mučednictví pražských františkánů

 1. čtrnáct pražských františkánů - mučedníků píše:

  Tomu říkám pozitivní zpráva! Doufám, že to bude požehnáním pro františkány a celou Církev v českých zemích. Halleluja!

  Pax et bonum

  Jan

 2. Václav píše:

  Ve stejném čase popadli řezníci ze staroměstských masných krámů své sekyry a háky určené k porcování dobytka a beželi na pomoc minoritům u svatého Jakuba, jak bylo jejich tradičním zvykem a zachránili je a jejich klášter před stejnou záhubou. Ti řezníci byli lutheráni. Přítrž řádění lůzy která napadla i další kláštery – Emauzy a kanovníky na Karlově nakonec učinilo stavovské vojsko, převážně protestantské. Zajímavý je i příběh života a smrti Rudolfova maršála Russworma, který se několik let předtím stal obětí justiční vraždy a kterého františkáni připravovali na smrt před popravou. Jeho podíl na výstavbě kaple u svatého Jana pod skalou, na místě setkání svatého Ivana se svatým Janem Křtitelem.
  Klášter u Panny Marie Sněžné navštívil nedlouho před útokem sám svatý František. Mniši ho spatřili jak stojí ve dveřích do jídelny, která je pořád na stejném místě. Mlčky se na ně díval a měl rozpřažené ruce. Ten večer dlouho přemýšleli nad tím co to mělo znamenat. Až tiše promluvil starý sedmdesátiletý bratr kuchař a řekl že už je čeká s otevřenou náručí. Že budou za chvíli u něho.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: