Morální peklo

Následující text je převzatý z: http://moralnipeklo.blogspot.cz/2012/06/v-pekle-nema-etika-co-delat.html

Firma Webdio, s.r.o. provozuje web www.modnipeklo.cz, založený na posmívání se lidem, které autorka textů Adéla Bartlová (Ada) vyfotí na ulici, nebo jejichž fotky v „módně kompromitujících“ situacích dostane mailem. Na facebookovou stránku projektu může kdokoli vkládat jakékoli kompromitující fotky – z libovolného zdroje, bez zakrytého obličeje apod. Žádné filtrování zde neprobíhá. 

Paní Bartlová ani firma Webdio nejsou ochotni se bavit o tom, že při takovém způsobu fungování je velké nebezpečí zneužití webu ke kyberšikaně a nejméně jednou k tomu s velkou pravděpodobností došlo s vědomím autorky webu ( http://goo.gl/SK10p ). Nejméně jednou také došlo k tomu, že se někdo na fotografii poznal a vyjádřil nesouhlas, ale fotka nebyla stažena ( http://goo.gl/r6HXp – příspěvek od „Slečna z fotky č. 2“). 

Admin webu a zároveň spolumajitel firmy Webdio, s.r.o. Jan Zajíc ( http://cz.linkedin.com/in/janzajic ) se o tomto problému odmítá bavit – on ani Adéla Bartlová na maily nereagují, v diskusi o etice, která na jejich serveru vznikla ( http://goo.gl/Lmg2t ), maže Jan Zajíc všechny příspěvky kromě těch, které jsou od dlouho registrovaných diskutujících. Jiné okamžitě zmizí. 

Paní Adéle Bartlové a firmě Webdio s.r.o. je zřejmě úplně jedno, jestli zdroj jejich peněz je nebo není etický, a nehodlají o tom s nikým diskutovat. Hlavní je, že je to zdroj peněz. 

Minimum, co s tím každý z vás může udělat, je poslat jim email ( ada@modnipeklo.cz , jan.zajic@webdio.cz , radomir.hejl@webdio.cz ), zaregistrovat se na jejich webu a napsat do diskuse o etice (http://goo.gl/Lmg2t ), co si o takovém chování myslí. 

Pokud vás zajímá, jak celá kauza začala: http://goo.gl/bNHAp

2 Responses to Morální peklo

  1. cinicius píše:

    Upřímně, zorganizovat bojkot firmy Webdio či žaloba někým z postižených jsou určitě lepší řešení, než jim takto zařizovat větší návštěvnost stránek…

  2. Roman píše:

    Škoda, že se na těch stránkách staly takové excesy, obecně téma vkusného a nevkusného oblékání může být hodně přínosné pro mnoho lidí. Mi osobně ty Adiny stránky hodně daly…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: