Projev Márie Pešekové na demonstraci Dost bylo antidiskriminace

Vážené dámy a pánové,

ráda bych se za Mladé křesťanské demokraty připojila k protestu proti antidiskriminační ideologii a vyjádřila s ní svůj nesouhlas.

Nástrojem antidiskriminační ideologie je především antidiskriminační zákon a zákon umožňující registrované partnerství osob stejného pohlaví. Nesmíme ale zapomenout na řadu méně viditelných opatření přijímaných na exekutivní úrovni jako jsou příručka proti homofobii v žákovských kolektivech nebo příručka pro genderově vyvážené vyjadřovaní, oboje z dílny Ministerstva školství.

Všechna tato opatření – jak exekutivní, tak legislativní, vycházejí z jednoho východiska, když předem předpokládají existenci diskriminujícího utiskovatele. Takovým je třeba bílý heterosexuální muž patřící k majoritnímu etniku.

Mezi antidiskriminační ideologií a ideologií marxistů lze najít mnohé podobnosti. Zatímco marxisté jako kořen zla ve společnosti vidí třídní konflikt, antidiskriminační ideologie proti sobě staví různé skupiny definované na základě nejrůznějších kritérií (třeba podle pohlaví) a uměle mezi nimi vytváří konflikt, ačkoliv jde o skupiny, které byly původně soudržné a utvářely jednotu společnosti. Antidiskriminační ideologie konstruováním umělých konfliktů působí na společnost silně destruktivně. Původně komplementární role mužů a žen má být zničena a nahrazena novým vztahem, který nerespektuje přirozené rozdíly a vlohy jednotlivců.

Další nebezpečí antidiskriminanční agendy plyne z její ambice zasahovat a regulovat privátní sféru lidského života jako jsou třeba zaměstnavatelské vztahy, výchova dětí, utváření stranických kandidátek pro volby, jazyk a v konečném důsledku celé lidské myšlení.

Nebezpečí rozmachu antidiskriminační ideologie souvisí také s narůstající státní správou a vytvářením nových úřadů. V roce 2001 vznikla rozhodnutím vlády Rada pro rovné příležitosti žen a mužů, v roce 2009 vznikl rozhodnutím exministra Kocába v rámci Rady vlády pro lidská práva Výbor pro sexuální menšiny.

Oba úřady, tak jak jsou definované, ze své podstaty sledují partikulární zájmy úzce vymezené skupiny lidí, ačkoliv úkolem exekutivy a státní správy je sledovat obecný zájem. Jejich personální složení se skládá z „aktivistů z nevládních neziskových organizací zaměřených na GLBT minoritu a zástupců státní správy“ viz: http://www.vlada.cz/cz/pracovni-a-poradni-organy-vlady/rlp/sexualni-mensiny/pracovni-skupina-pro-otazky-sexualnich-mensin-24225/ . Podobně je to v případě Rady pro rovné příležitosti. Tyto úřady tak pod ochranou státu a prostřednictvím státu prosazují zájmy určitých skupin bez toho, aby jejich členové byli demokratickým způsobem legitimizováni jako skuteční reprezentanti těchto skupin. V konečném důsledku proto nejenže nereprezentují obecný zájem, ale ani zájmy těch, za jejichž zastupitele se deklarují. Zástupkyně České ženské lobby nebo Asociace pro rovné příležitosti žen a mužů či Gender Studies moje zájmy jakožto ženy zcela jistě nereprezentují.

Nárůst antidiskriminační ideologie je důvodem pro mnoho obav (aktuálně je v jednání nová evropská směrnice, která by měla prohloubit antidiskriminační zákon), ale vaše přítomnost mě naplňuje nadějí, že zdravý rozum ještě zcela nevymizel.

Mária Pešeková,

předsedkyně pražských MKD

Poznámka redakce: Slečna Pešeková nám text poskytla s tím, že řečené bylo doplněno o dvě věty. Další podrobnosti o akci Dost bylo antidiskriminace, se můžete dočíst ZDE.

3 Responses to Projev Márie Pešekové na demonstraci Dost bylo antidiskriminace

  1. […] pražské organizace MKD Mária Pešeková mluvila o exekutivním opatření příručky proti homofobii a genderových lingvistických příručkách, […]

  2. […] V Praze proběhla demonstrace Dost bylo antidiskriminace. Přinesli jsme vám reportáž o ní, plus projevy Zdeňky Rybové a Márie Pešekové. […]

  3. […] tu oponenturu vůči kvótám pro ženy na kandidátkách prosazovaným Sdružením žen KDU-ČSL, zastupovala jsi MKD na akci Dost bylo antidiskriminace… Co pro tebe v současné době představuje MKD […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: