Židobolševici? Klerofašisté?

Článek Romana Jocha na stránkách Občanského institutu.

6 Responses to Židobolševici? Klerofašisté?

 1. Felix píše:

  Toto vyšlo taky na http://www.euportal.cz/Articles/6298-zidobolsevici-klerofasiste-.aspx
  Tam jsem to komentoval takto:
  „Většina komentátorů nepochopila autorovu myšlenku. Pozná se to např. z toho, že nerozlišují mezi žid a Žid. Hlavní myšlenkou je, že komunismus i nacismus byly mesianistické, myšlenka Mesiáše je židovská a křesťanská, a jelikož obě totality nebyly ani křesťanské ani židovské, byly ex či post křesťanské a židovské. V tom má autor jakousi pravdu.
  Přesto neváhám souhlasit s označením „slátanina“.
  Především se nedá říct, že by židvství bylo nějak podstatně bližší křesdťanství než islám či svědkojehovismus (to má taky Mesiáše, pro Duše a hvězdy dodávám, že monotheistických svědků jehovových je dnes už o dost víc než židů). Podstaté pro křesťanství je co? Trojice. Hebrejští praotci i proroci v ni implicitně věřili. Ovšem novodobý judaismus ji vášnivě popírá. To je opravdu podstatné. Očekávání Mesiáše nijak judaisty neexkulpuje ani nijak zvlášť ke křes%tanství nepřibližuje. Od Trojice měl autor vyjít. Nakolik to neučinil, vyznívá jeho příspěvek jakoby snaha o smíření judaismu a křesťanství. To nepřekvapuje u neokonservativního periodika v němž článek vyšel.
  Druhá věc: Mesianistické vysvětlovní velikého procentnío zastoupení Židů (Ž!) jak v bolševickém politbyru 1917, tak třeba v současném světvládném sionismu neobstojí. Může se myslet třeba na obavy Židů (Ž!) z nového holocaustu, může se myslet na nemesianistickou myšlenku (pro Duše a hvězdy dodávám: mylnou) o jejich novodobém vyvolení apod.
  Třetí věc: U evolučního rasisty Hitlera je pobloudilé myslet na jeho ex či post křesťanství.
  Čtvrtá věc: Mesianismu podléhali v dějinách velmi mnozí, bez ohledu na to zda dříve byli či nebyli bývalí křesťané či židé.
  Pát věc: Není košér považovat třeba kněze Plojhara, jmenujme ho za mnohé, za exkřesťana.
  Závěr: Slátanina s implicitním vyvoláváním neokonservativní přízně k jedné ze dvou stran dnešního světového konfiktu mezi sionismem a islamismem.
  Nepochybuji, že bude příznivě oceněna – katolík Nečas prohlásl, že Afghánistán je zájmem České republiky; na které straně světového konfliktu tedy ČR oficiálně stojí?“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: