Zprávy Hnutí Pro život

USA: Arizonský biskup odňal nemocnici právo nazývat se katolická
USA: Černošští duchovní připomínají občanská práva nenarozených
Německo: Ocenění pro propotratovou političku Simone Veil, která přežila Osvětim
USA: Obhájce obžalovaného z incestu se dovolává legálnosti homosexuálních skutků jako precedentu
Spojené království: Vláda chce omezit přístup k internetovým pornografickým stránkám
USA: Senát zrušil zákaz služby otevřeně homosexuálních vojáků v armádě


K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

2 Responses to Zprávy Hnutí Pro život

 1. Felix píše:

  „Senát zrušil zákaz služby otevřeně homosexuálních vojáků v armádě.“ Vzpomeňte si, prosím, na množství „pravicových“ a „konservativních“ křiklounů, kteří všude možně po zvolení Obamy vykřikovali a ještě vykřikují, jakž je to škůdce Ameriky, že to je rozvraceč, který se do funkce dostal nahodilou souhrou okolností, že jeho kampaň byla manipulační, že Amerika, ta naše dobrá Amerika, je v jádru jiná. Jen je potřeba toho škůdce odstranit. Myslím, že už jen toto hlasování přesvědčivě ukazuje, jaká Amerika v průměru je. Kdo jsou tito hlasatelé nepatřičné výjimečnosti pana Obamy? Kdo odmítají vidět i to, že jen v této Americe zabili 50 miliónů dětí před narozením, bez Obamy? Co můžeme říct o roli tohoto státu v posledních desetiletích při šíření své představy o světě do tohoto světa? Byl tady názor jejich jednoho člověka, že vybíjení nenarozených je to nejhorší zlo v tomto světě. Je nejhorším? Byl tu názor, že adorace homosexuality je ještě horší. Je to pravda? Buďto řekněte, že to není pravda, nebo řekněte, že islámské státy jsou lepší, když toto vybíjení nedovolují a tuto adoraci stíhají. Kdo je větší barbar: ten, kdo likviduje nenarozené bezbranné drobečky, nebo ten, kdo se třeba podivnými způsoby staví proti dospělým? A pak, prosím, posuďte, jakou kulturu zavádějí cizí vojska v tamtěch zemích. Posoudit byste to měli, zvláště když zde uvažujete o pronásledování křesťanů v tamtěch zemích. Pokud si vzpomínám, pak dr. R. Malý jednou napsal něco v tom smyslu, že by raději žil v islámském státě, než ve státě toho vrchlného rozvrathumanismu. Já osobně myslím, že rozvrat toho, co tu v euroatlantiku bylo, dosáhl většinovou podporou homosexuálního jednání dna. Sodoma ukazuje, že hloub už nelze jít.

 2. Felix píše:

  Prosba.
  Vyskytl se názor, otisknout v katolickém periodiku článek „Dnešní sen Martina Luthera Kinga – názory jeho neteře, Dr. Alvedy Kingové“ z oběžníku 4/2010 HPŽ ČR (o jejím vystoupení v jedné pracovní skupině tzv. evropskéo parlamentu (článek je na adrese http://www.prolife.cz/download/obeznik/obeznik-2010_04.pdf). Zatím nejsem pro z tohoto důvodu:
  Paní Kingová mluví a koná velmi ve prospěch záchrany nenarozených dětí, což je výborné. Pozoruji ale tyto vady: Jednak srovnání dřívější situace černochů a situací nenarozených nesedí (mnozí z nás pamatjí na obrovské rasové bouře v USA tehdy, černoši si to tvrdě vybojovali, nenarození si nemohou vybojovat nic). Optimismus paní Kingové se mi proto jeví jako růžové brýle a katolíci by neměli tak být klamáni. Přesto i já jsem optimista, ale úplně jinak, než to vidí paní Kingová – protestantka. Já mám dojem, že naopak protestantismus byl (dříve než osvícenství) u původu dnešních zel. Myslím si proto, že nejen samaobčanská společnost, ale ani protestantské skupiny nemoou úpadkový trend zvrátit. Myslím si, že náprava poměrů může přijít jen a výhradně od katolické církve. Tedy od toho, že se její představení pochlapí a katolickou veřejnost vyburcjí. Od tohoto mého názoru (možná chybného) ale článek odvádí a předkládá jiné v závěru dobré vyústění.
  Takže prosím – co byste radili? Článek otisknout (je radostný a optimistický) nebo ne (růžové brýle)?
  Děkuji za zvážení a za názor.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: