Pivo nesmí. Za volant nesmí. Zabít však smí.

Pan Michal Semín ve svém článku reaguje na jeden z dalších vysoce negativních bodů topáckých zdravotnických reforem: vláda chce rodičům nezletilých dívek starších 16 let odebrat právo na informaci o tom, že jejich dcera  podstoupila potrat, a vymlouvá se přitom na tzv. „dětská práva“.

Já s panem Semínem a jeho rozhořčeným komentářem souhlasím (a tímto jej doporučuji) a dodal bych jen, že návrhy zdravotnických deforem od ministra Hegera, jakož i činy dalších topáckých politiků (například loňská účast topáckého poslance Kubaty na útoku proti výhradě svědomí na půdě Parlamentního shromáždění Rady Evropy), nás opravňují považovat TOP 09 za propotratovou stranu, která aktivně vědomě a usilovně pracuje na tom, aby se naše zákony stali ještě propotratovějšími a životu nepřátelštějšími.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

11 Responses to Pivo nesmí. Za volant nesmí. Zabít však smí.

 1. Jan píše:

  TOP 09 jsou z nemalé části byvší přeběhlí lidovci…

  • cinicius píše:

   Všichni víme, že tuto stranu založilo „to nejhorší z KDU-ČSL“…

   • Jan píše:

    A to lepší se už nemůže dočkat vlády s bolševiky z ČSSD?

    • cinicius píše:

     To lepší má ten problém, že ve Sněmovně není strana, se kterou by se dalo vládnout a nestydět se za to. Jeho hranice jsou: nevládnout s komunisty. Dá-li Bůh, nebude muset ani řešit, zda vládnout se zelenými. S ostatními se pak pokusí vytvořit něco fungujícího.

     Dejte jim většinu, nebo jim tam pošlete namísto zlodějů, rozfofrovávačů a podvoníků z ODS, TOP 09 a ČSSD něco lepšího (např. Konzervativní stranu, Korunu Českou, Moravany, Stranu svobodných občanů) a pak si bude moci vybírat lépe…

     • :) píše:

      Strana svobodných občanů – to jsou asi největší liberálové, jaké česká politická scéna nabízí. Liberalismus je s katolickým pojetím vlády zrovna tak neslučitelný jako komunismus.

     • Pius píše:

      Liberalismus je nekřesťanská, možná přímo ďábelská ideologie, jejímž heslem by mohlo být „Non serviam“.

      Jsou tu ale 2 „polehčující okolnosti“:
      1. stejným heslem se de facto řídí i „neliberálové“ v KSČM, ČSSD, ODS, TOP 09, částečně i KDU-ČSL; z praktického pohledu nejsou „liberálové“ o nic horší
      2. pomineme-li dobro státu a zaměříme-li se na dobro křesťanské rodiny, jsou pro ni v praxi liberální politici asi lepší než všichni ostatní, neboť se alespoň nesnaží křesťanství nijak potlačovat, nezakázali by např. domácí školu a pod. (na rozdíl od komunistů, socialistů…).

      Tím nehájím liberalismus, jen poukazuji na to, že ve stavu, kdy je katolická vláda i kvůli krizi v Církvi nemyslitelná, by liberalistická vláda pro život jednotlivých křesťanů a křesťanských rodin asi nebyla horší než to, co máme teď.

     • Hamish píše:

      To je jedna strana mince, s níž nelze než souhlasit.
      Ale.
      Od liberálů se dá očekávat ještě větší liberalizace „práv na potrat“, homosňatků a dalšího pro katolíka nepřijatelného.

     • VlaM píše:

      A liberalizace výhrady svědomí? Nevím, nevím.

 2. majovyhonzik píše:

  Politika je práce jako jiná. Tam nejsou kvůli nám ale aby jsi nahrabali kapci …

  • cinicius píše:

   To je totálně nekřesťanské pojetí práce… Křesťan, a vlastně jakýkoliv slušný člověk, i když mu práce, kterou vykonává, mnoho neříká, cítí povinnost dělat ji dobře. A není ochoten dělat za peníze všechno.

 3. majovyhonzik píše:

  Jenže malo lidí zná křeštanskou práci, ne každý je svědomitý, většinou člověk do práce chodí jen aby vydělal, tak jak dělají práci malí lidé, málo kdy udělají něco co nemusí. Co jiného se dá očekávat od velkých lidích.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: