Zákon proti vraždě je Boží Zákon, ne vnitřní regule tenisového klubu!

Kardinál Arinze, bývalý prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti, vystoupil na konferenci “Dignitatis Humanae: Catholic Teaching on Bioethics” (Dignitatis humanae: Katolická bioetika). Jeho přednes obsahoval řadu ostrých slov vůči propotratovým politikům, včetně jmenovitého ostrého odsouzení postoje „osobně jsem proti potratům, ale nemohu to nikomu vnucovat.“ Kardinál mimo jiné konstatoval, že „zákaz vraždit je Boží Zákon a ne nějaká regule tenisového klubu.“ Jinými slovy zákaz vraždit zákonodárci musí respektovat a zákony vynucovat. Podrobnosti anglicky ZDE.

Zároveň při této příležitosti připomínám jeho starší a v posledním vystoupení částečně zopakovaný výklad Magisteria Církve v této věci, včetně vysvětlení, že propotratoví politici nesmějí přijímat eucharistii:

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

One Response to Zákon proti vraždě je Boží Zákon, ne vnitřní regule tenisového klubu!

  1. Michal Kretschmer píše:

    Kardinál se vtipně vyjádřil: ohledně toho postoje „osobně jsem proti potratům, ale nemohu to nikomu vnucovat“:

    Je to jako bych řekl, že osobně nejsem pro to vás zabít. Ale protože někteří lidé chtějí vás všechny v senátu a sněmovně representantů postřílet, nebudu jim vnucovat své postoje. To je pro volbu!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: