Je den matek

Panna Maria Fatimská

Je druhá květnová neděle, což znamená, že dnes slavíme den matek. Letos připadl tento svátek na 13. květen, kdy Církev slaví památku Panny Marie Fatimské. Je tomu právě 95 let, co se Panna Maria poprvé zjevila dětem ve Fatimě. Je to nádherně symbolické. Protože kdo může být větším vzorem matky, než Panna Maria, matka Ježíše Krista a všech lidí?

Přeji všem matkám spousty Božího požehnání a plno radosti z jejich dětí. A poprosil bych vás všechny, abyste při dnešních modlitbách obzvláště pamatovali na matky v těžkostech. Ty které trpí chudobou, nepřízní osudu, nefungující rodinou či žijí mezi nepřáteli, kteří ohrožují je i jejich rodinu.

Ignác Pospíšil

6 Responses to Je den matek

 1. Karel Kubrt píše:

  Tak tak, Ignáci. Matky to dnes mají těžké, zvláště ty, které žijí křesťanským životem v sekularizované společnosti.

 2. Lukáš Biskupický píše:

  No dnes byl v kostele čten pastýřský list biskupů k setkání rodin a ke Dni matek (mimochodem v našem prostředí protestantsko-masarykovský svátek), ale o svátku Panny Mariie Fatimské (který připadá na dnešek) ani slovo! Stejně tak ani v kázání…

  • solipso píše:

   U nás bylo kázání o postcommunio. O P. M. Fatimské taky ani slovo. Ale kázání bylo jinak velmi dobré.

  • Re: píše:

   Já nekritizuji, ale pokud se čte pastýřský list, nemělo by se už kázat. Takový zvyk znám alespoň já. Pokud je to ovšem dnes požadováno…

   Jan

   • MichalD píše:

    To je zajímavé, já měl za to, že pravidla pro homilie (CIC 767, Sacramentum caritatis 46) naopak říkají, že se tato má týkat výlučně rozvinutí přečteného liturgického textu. IMHO pokud pastýřský list toto nesplňuje, neměla by jím být homilie nahrazována, natož aby se už vůbec nekázalo (pokud se jedná o neděli). Past. list by v takovém případě měl být naopak přečten až po mši sv. Ale to je jen můj dojem, rád se nechám poučit, jak to má být.

  • :) píše:

   Vidíte. U nás se pastýřský list nečetl a výročí Panny Marie Fatimské bylo v kázání zmíněno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: