Křesťanská politika pro další generace

S některými idejemi pana Hampla nesouhlasím (především v tom, že KDU-ČSL neudělala žádnou vážnou chybu), ale v mnohém má pravdu.

Ignác Pospíšil

8 Responses to Křesťanská politika pro další generace

 1. cinicius píše:

  Zajímavý je i článek pana Pavla Svobody, který je rovněž pravdivý a poukazuje na jednu velkou rezervu Církve – konkrétně její tragické selhávání v seznamování věřících s její sociální naukou…

  http://www.svoboda.com/nad-komentari-k-vysledkum-voleb.p90.html

 2. Hamish píše:

  Oficialni struktury selhavaji v seznamovani vericich s naukou obsazenou v katechismu a mravouce.
  Jak by potom mely fungovat v seznamovani vericich s necim tak specifickym, jako je socialni nauka?
  Umis drnkat na gytaru, trdlovat a sdilet se jak to citis?
  Vic neni treba, jsi verici.

 3. Felix píše:

  Hamplův článek je dobrý, ale zdá se mně málo propracovaný a tedy zbytečně nesmírně rozsáhlý. Svobodův článek se odmítám doporučovat z více důvodů, nemá cenu to rozvádět, takových „lidoveckých“ článků se teď vyrojilo mnoho.
  K Hamplově článku:
  Nesouhlasím se slovy „jasná pravicová většina“. Je potřeba mít jasný pojem toho, co to je pravice. Tato rodící se koalice má pravicový přístup jen v některých ekonomických otázká. Ne ve všech, a mimo tuto část ekonomikých rozhodnutí bude její levicovost vylízat ven jak džin z lahve.
  Na podporu Hampla naopak vizte, prosím, dnešní výsledek voleb v Holandsku.
  Pak je tu otázka jím nezmiňovaná. Asi většina katolíků si hloupě myslí, že sionisté pokračují v díle předkřesťanských israelců, že Sionistán je pokračováním starého Israele, že na nich spočívá biblické zaslívbení. Je to jen díl dnes běžného katlického masochismu: katolíci si nejsou vědomi, že biblické zaslíbení s Kristem přešlo na ně. Je samozřejmé, že islamismus a Hamastán jsou obrovským nebezpečím, ale stejně tak i sionismus a Sionistán. To přímo souvisí s NWO a strana by v tom měla mít jasno.
  Hampl správně odsuzuje defekty: feminismus, ekologismus, homosexismus apod. Je potřeba vidět, že zde se přímo souzní katolická nauka a hledisko svobody. Je-li katolík proti potratům, nic proti jeho víře. Ale víc může prospět hledisko svobody, které ji přiznává počatému člověku. Dost málo je témat ryze „křesťansko-demokratických“, správné je říkat katolických; většina z nich jsou témata občanská. Zvlášť odporný byl lidovecký bruselismus, vřed nejen na katolictví, ale i na lidství.
  Snad jen ty kříže ve veřejných prostorách – jsou tématem katolickým, stejně jako (ne)odluka státu od církve apod.
  Hamplův článek je jedno z dobrých výchoiskem.

  • Hamish píše:

   Zajimave, ze velka cast ortodoxnich zidu je proti existenci statu Izrael.
   Izrael je statem sekularnim a rasistickym. Nejde tam o viru – judaismus (ktery samozrejme je falesnym nabozenstvim, to da rozum). Jde o prinalezeni k rase. Jen rasove cisti zide mají vyhrazena nejvyssi mista ve spolecnosti.

   • Felix píše:

    Nejde o rasismus a sekulárnost. Chraň mě Pán, abych to posuzoval; jen jsem upozornil na lživé biblické odůvodňování, které u mnoha katolíků nalézá ohlas. Je zřejmá agresivita jak islamismu, tak sinonismu, i když používají odlišných metod. Obě ideologie mají své zhmotnění v Hamastánu a v Sionistánu (čelní exponenti těchto zrůdných ideologií jsou ale jinde než tam). Jsou to nepřátelé na život a na smrt. Jejich cílem je ovládnout svět (džihád a Nový světový řád). Jakoby se to podobalo střetnutí mezi Hitlerem a Stalinem. Jejich smíření je absolutně nemožné. Za jediné výjimky – jak učí katolická nauka – obrácení na katolickou víru na konci věků. Není radno se do tohoto nenávistného soukolí jakkoliv zaplétat. I to by měli lidovci mít na paměti. Krátce a dobře: Dnešní Mekka – Řím, dnešní Jerusalém – Církev.

    • Hamish píše:

     Vy vubec nectete, co pisu.
     Máme tu nekolik ruznych nepratel Pravdy – sionisty, muslimy, komunisty, judaisty a dalsi.
     Samozrejme, ze zjevena Pravda je pritomna v Cirkvi a souhlasim, ze se mnohde vyskytnou bludne nazory, ktere se snazi presvedcovat, ze dnesni judaismus je cestou ke spase. Ty je treba odmitnout s tim, co vy rikate.
     Jenze soucasny Izrael (stat) je statem sekularnim, nestoji na judaismu.

 4. Felix píše:

  Ještě mé ceterum censeo: Je třeba konečně provést pravdivou analýzu lidovectví od zhoubného nástupu Šrámka až dodnes.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: