KDU-ČSL protestuje proti návrhu novely ZSZS

KDU-ČSL protestuje proti návrhu nového zákona o specifických zdravotnických službách, který vládě předložil ministr Heger. Vedení strany přitom poukazuje na některé eticky naprosto nepřijatelné pasáže zákona (vizte ZDE). Námitky týkající se ohrožení dostupnosti a bezplatnosti lékařské péče strana vyjádřila již dříve.

Za sebe musím říci, že jsem trochu zklamán, očekával jsem, že představitelé KDU-ČSL výslovně zmíní více pasáží. Nicméně i tak je třeba ocenit, že KDU-ČSL otevřeně vystoupila i s bioetickými připomínkami. Pevně doufám, že si na to křesťanští voliči vzpomenou, až se jim v roce 2014 (nebo možná i dříve) bude znovu vnucovat „tradici a odpovědnost“ ctící TOP 09, z níž tento tvrdě propotratový návrh ZSZS vzešel.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

4 Responses to KDU-ČSL protestuje proti návrhu novely ZSZS

 1. Daniel Zouhar píše:

  Ono jde o to, že KDU-ČSL se nemá k čemu vyjádřit. Včera byl jeden zástupce lidovců na semináři ministerstva, kde se pojednávalo o zdravotnických standardech – závěrem bylo, že peníze za pořádání semináře prakticky vyletěli oknem, protože ministerstvo žádné standardy nepředložilo a celý seminář se proměnil dle delegáta KDU-ČSL jen v trapnou frašku a tlachání.

  • cinicius píše:

   Já myslel, že jsem čekal, že se vyjádří k vícero eticky problematickým pasážím.

   • Daniel Zouhar píše:

    Tak to, co jsem napsal bylo jen řečení SMS, kterou krátce po skončení poslal dotyčný osobně Pavlu Bělobrádkovi a ten je vzápětí tlumočil všem účastníkům besedy. Tím zdůraznil, že naše vláda opravdu funguje – za naše prachy nemá žádné výsledky ani za víc než půl roku.

 2. BERAN píše:

  Daily Mail píše o mladé ženě, která si myslela, že svému dítěti poskytne úplně speciální zdravotní službu nejlépa sama:

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1388809/Hospital-surveillance-video-shows-Shantaniqua-Scott-trying-suffocate-baby.html

  Kdyby to dítě nechala zabít před porodem, nemusela mít oplétačky s úřady.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: