Zuzana Roithová vede europoslance do boje za babybox

Česká europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová rozhořčeně odmítla doporučení Výboru OSN pro práva dětí ke zrušení programu babyboxů a naopak prohlásila, že spolu s celou řadou kolegů hodlá v Evropském parlamentu nejen podpořit stávající programy babyboxů, ale navrhnout jejich rozšíření do všech zemí EU.

Kompletní tisková zpráva:

„Zásadně odmítám doporučení Výboru OSN pro práva dětí, aby Česká republika urychleně ukončila program babyboxů. Ve věci mám podporu řady evropských poslanců a poslankyň a hodlám využít i politické nástroje, které máme v Evropském parlamentu k dispozici, a proti tomuto nesmyslnému doporučení se postavíme. Naopak hodláme navrhnout rozšíření tohoto programu po celé EU. Připomínám, že zákon umožňující zřízení babyboxů byl přijat na základě iniciativy poslanců KDU-ČSL v roce 2004,“ říká Zuzana Roithová, europoslankyně za KDU-ČSL a bývalá ministryně zdravotnictví.

„Je absurdní, že Výbor OSN pro práva dítěte se staví proti programu, který pomáhá dětem přežít. Program pomohl už padesáti dětem, většina z nich již dnes spokojeně žije v adoptivních rodinách, a prokázal se jako opodstatněný. Už proto by tento program neměl být zrušen.“

Tisková zpráva Zuzany Roithové

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

One Response to Zuzana Roithová vede europoslance do boje za babybox

  1. Tomáš Beran píše:

    Řekl bych, že se paní doktorka mýlí v soudu o absurdnosti.

    Ten výbor si vybral určitou logiku a jeho naléhání, aby se zrušily boxy a chudým dávala antikoncepce, zní z polnice té logiky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: