VORP píše primátoru Svobodovi ohledně Prague Pride

Výbor na obranu rodičovských práv napsal dopis pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi (ODS), ve kterém protestuje proti jeho záštitě nad akcí nazvanou „Prague Pride“ a poukazuje na rozpor mezi podporou této akce a programem ODS (viz níže).

Já mohu jen říci, že s dopisem VORPu souhlasím, podporuji námitky v něm uvedené a vyzývám čtenáře tohoto časopisu, aby dopis podpořili, nejlépe svým osobním projevem nesouhlasu na těchto emailových adresách:

Bohuslav.Svoboda@cityofprague.cz

tomas.vrbik@ods.cz

region.prazsky@ods.cz

boris.stastny@psp.cz

Ignác Pospíšil

Text dopisu:

Vážený pane primátore,

Výbor na obranu rodičovských práv, který organizoval úspěšnou petici proti povinné sexuální výchově na ZŠ (40 tis podpisů), se znepokojením zjistil, že Vy jako primátor za ODS jste převzal osobní záštitu nad festivalem Prague Pride 2011.

Ve svobodné zemi má jistě každý právo chovat se podle svého svědomí (tedy i pořádat festivaly), pokud neohrožuje jiné, a toto právo my nikomu nebereme. Na druhou stranu nechápeme a zásadně protestujeme, aby primátor, který zastupuje stranu, která se hlásí ke konzervativním hodnotám a navazuje „na tradice evropské křesťanské civilizace“, jak je psáno na webových stránkách ODS, zaštitoval svým jménem tuto akci. Domníváme se, že tak zvaný festival hrdosti a tolerance je nejenže v přímém protikladu k těmto hodnotám, ale též podporuje negativní vlivy ve společnosti; snižuje hodnotu tradiční rodiny, dává dětem příklady nezdravého životního stylu a tím přímo ohrožuje reprodukční zdraví společnosti jako celku.

 Konzervativní postoj je si přece vědom důležitosti rodiny ve společnosti, a proto právě rodina si zaslouží speciální podporu ze strany politiků, a to zvláště těch, kteří to mají ve svém programu. Naši homosexuální spoluobčané mají mít a i mají naši toleranci, nikoli však speciální záštitu či mimořádnou podporu. Stát má být vůči nim neutrální, nikoli je privilegovat například Vaší osobní záštitou.

Vážený pane primátore, důrazně Vás žádáme, abyste ještě jednou zvážil, zda této akci opravdu chcete svoji záštitu zachovat. A pokud ji zachováte, žádáme Vás jako primátora za – dle vlastní proklamace konzervativní – ODS, abyste to vysvětlil našemu sdružení i všem rodinám, které ODS slíbila podporovat.

Za Výbor na obranu rodičovských práv:

Anna Brychtová, předsedkyně

Jana Jochová Trlicová

David Loula

Advertisement

16 Responses to VORP píše primátoru Svobodovi ohledně Prague Pride

 1. Jan Čáka píše:

  Zaplat Pán Bůh za tento dopis.Také nevím proč Primátor hlavního města podporuje něco tak odporného.Určitě se zůčastním protiakce.

 2. - píše:

  Co je odporného na toleranci? Proč chcete bojovat proti toleranci?

  A hlavně, proč vyvoláváte „tradiční hodnotu“ jen v takovýchto případech, jako při festivalu tolerance? Proč neděláte akce na podporu tradiční rodiny neustále? Můžete pořádat akce proti rozvodům, festivaly pro rodinu, koncerty pro opuštěné děti … a jsem si jist, že primátor, by takovým akcím mile rád poskytl svou záštitu. A jsem si jist, že žádným LGBT lidem by to nevadilo a tolerovali by to.

 3. Jirka píše:

  Děkuji za ten dopis, ještě, že je tu několik málo myslících lidí.

 4. Michal Kretschmer píše:

  Homosexuální skutky je třeba postihovat a ne tolerovat. Je třeba sodomii opět zařadit do trestního zákoníku, ve kterém byla u nás až do roku 1961. Dopis VORP bych nemohl pro jeho „mírnost“ podpořit.

  Co se pak týče přímo propagace této zvrhlosti, tam je třeba trestu ještě většího. V některých pípadech bych neváhal s trestem smrti.

 5. karmelita píše:

  Nevíte někdo o nějaké konkrétní chystané chystané protiakci?
  Nápad pana Čáky mě velice oslovil a moje účast na takové akci by rovněž byla zaručená.
  Názor pana Kretschmera je ostrý, rozhododně nejsem proto homouše věšet :-), ale aby s tou svou zvrhlostí a svinstvem otevřeně vycházeli do ulic a provokovali jeho propagací – tak to tedy nemá ani s tzv. „tolerancí“ vůbec nic společného!

 6. Michal Kretschmer píše:

  Ad karmelita: Vy jste mně nepochopil. Nejsem stoupencem trestu smrti za opakovaný nepřirozený pohlavní styk, ale stoupencem mírnějšího trestu. I když postoj žádající pro recidivující sodomity trest smrti je kompatibilní s katolickou vírou (měli ho sv. Pius V a sv. Alfons z Liguori). Jsem však stoupencem trestu smrti za závažné a soustavné kažení mládeže a společnosti, pod co spadá také propagace sodomie jako alternativníhgo životního stylu.

 7. P2532 píše:

  A jak se vlastně projevuje ta vaše tolerance k homosexuálům? A znáte vůbec nějaké osobně?

  • Petr píše:

   Nezaměňujte toleranci s právem na vlastní názor. Mít vlastní NEGATIVNÍ NÁZOR NA SEXUÁLNÍ ÚCHYLKY JE NAŠE PRÁVO, ZARUČENÉ ÚSTAVOU.Homosexualita je odchylka od normálu. Je to slepá kolej v populaci. Nechci jim bránit v jejich způsobu života, nechci je pronásledovat, ale odmítám názor, že homosexualita je pouze alternativní způsob sexuality. To je lež. To cítí každý, jenom se to dnešní společnost bojí vyslovit, protože dostanete za VLASTNÍ názor punc netolerance. Každý, kdo si chce udržet své místečko a je populista proto zbaběle nahlas říká něco jiného, než si opravdu myslí.
   To už tu jednou bylo. A vrací se nám to. Nesouvisí to s komunismem nebo demokracií. Souvisí to s lidskou zbabělostí a podlézavostí davu. Jsou zbabělí i politici. Viz představitelé Prahy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: